Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 20:45

Що зменшить в Україні соціальну нерівність, хто вирішуватиме долю ядерного могильника під Києвом і які небезпеки криє в собі перший сніг (огляд преси)


Київ – Щоб зменшити соціальну нерівність в Україні, потрібна нова система податків та заробітної плати, наголошує газета «День». Адже нині до державної кишені заможні і бідні сплачують майже однакові податки. Ще один чинник, що формує соціальну нерівність, – рівень зарплати. Адже різниця між тим, що отримує лікар і народний депутат, помітна неозброєним оком. Зважаючи на це, більшість українців зараховує себе до найнижчих щаблів соціальної драбини. Про це свідчать результати соцопитування, докладніше про які видання розповідає у статті «Піраміда розбрату».

Сьогодні депутати Верховної Ради повинні розглянути питання будівництва могильника ядерних відходів на території Київської області, в Чорнобильській зоні відчуження. Прихильники цього будівництва кажуть, що відпрацьоване ядерне паливо в Україні подіти нікуди, а через 4 роки на територію країни повернуться й відходи, які зберігалися в Росії, і 30-кілометрова зона підходить для цього якнайкраще. Екологи й експерти виступають категорично проти. Більше з проблемою знайомить газета «Вечірній Київ» у публікації «Могильник у першому читанні».

25 грудня виповнюється 30-та річниця початку війни в Афганістані. Тієї гарячої зими, як згадує дописувач газети «Голос України», почався відлік нового часу, бо в усіх, хто побував в Афганістані, життя розділилося на «до» і «після». Для тих, хто не повернувся, – тільки на «до». На згадку про цих хлопців тільки на території України встановлені близько 400 пам’ятників. Але пам’ять – річ вибіркова, і суспільство часом страждає на амнезію, хоча пам’ятати зобов’язане – хоча б тому, наполягає автор, що в Афганістані знову війна, і українські військовики знову відправляються туди.

Про небезпеки, які криє в собі перший сніг, попереджає газета «Нова». Видання інформує, що в промислових містах завжди багато пилу, в якому містяться радіологічні частки і токсини. Сотні тонн пилюки опускаються на землю, а з ними і мікроби, і канцерогенні речовини. А сніг є гарним абсорбентом. Тому перший сніг потрібно вивозити за місто у спеціальні відстійники, що і роблять у більшості цивілізованих кран. Але не в Україні, де сніг із тротуарів збирають у кучугури, котрі можуть простояти до весни. Про цю небезпеку докладніше інформується в матеріалі «Діоксинові сніжки, або Звідки туберкульоз у білому і пухнастому».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG