Доступність посилання

ТОП новини

Расмуссен: НАТО не піде на компроміси з Росією у принципових питаннях


Північноатлантичний союз «у жодному разі» не готовий іти на компроміси з «принципових питань», заявив генеральний секретар НАТО, відповідаючи сьогодні на прес-конференції в Москві на запитання, чи не означає нове зближення НАТО й Росії готовності союзу до компромісу щодо Грузії.

Як сказав Андерс Фоґ Расмуссен, у розмовах із російськими керівниками він знову офіційно заявив, що НАТО наполягає на повному дотриманні права Грузії на збереження її територіальної цілісності.

Расмуссен також заявив, що у НАТО немає жодних планів проти Росії.

Він сказав, що, незважаючи на розбіжності, Росії і НАТО варто співпрацювати у тих сферах, у яких інтереси сторін збігаються. Йдеться, за його словами, про боротьбу з тероризмом, розповсюдженням зброї масового знищення та про боротьбу з піратством.

Расмуссен також зазначив, що НАТО зацікавлене в активнішій участі Росії у врегулюванні ситуації в Афганістані.

Сьогодні Генеральний секретар НАТО завершує триденний візит до Москви. Учора він провів переговори, зокрема, з президентом Росії Дмитром Медведєвим.

Також в учорашньому інтерв’ю для радіо «Ехо Москви» Расмуссен теж підтвердив, що НАТО наполягає на повному дотриманні суверенітету й територіальної цілісності Грузії, заявив, що Росія не виконала своїх зобов’язань за так званим мирним планом Саркозі – Медведєва щодо Грузії й підтвердив, що рішення про майбутній вступ Грузії й України до НАТО залишається чинне.
XS
SM
MD
LG