Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 20:02

Солодке Різдво в Італії


IІталійський панеттоне схожий на українську паску

Рим – Із чого починаються католицькі різдвяні свята? В Італії вони приходять з ароматом духмяного панеттoне. Це традиційний різдвяний хліб із родзинками і цукатами. Мільйони кольорових упаковок заполонили вітрини кондитерських лавок по всій країні. А це значить, солодке Різдво для італійців почалося.

Різдво не є Різдвом без панеттоне! Так полюбляють говорити особливо у Мілані, де в далекому XV столітті вперше з’явився солодкий хліб циліндричної форми.Чи варто достеменно описувати, який він на смак і як виглядає, – католицький панеттоне, можна сказати, єврородич православної паски. Тільки що їдять його не на Великдень, а в період зимових свят упродовж майже двох місяців.

Здобна м’яка випічка золотисто-жовтого кольору з ароматом сухофруктів може півроку зберігатися в запакованому поліетиленовому пакеті і не черствіти. Тривалий термін зберігання форми і смаку – лише один із секретів різдвяного італійського хліба.

Солодкий хліб, солодкі прибутки

Кольорові упаковки з панеттоне у крамниці
Справжній панеттоне потребує особливого приготування, каже Стефано Фуґацца, виробник традиційних кексів за ремісницькою технологією. «Основа нашого панеттоне – натуральні дріжджі, розчинені наперед за добу, – каже пекар Стафано. – Повільно-повільно замішується тісто, додаються складники, деякі навіть персоналізовані. Кожний пекар залишає оригінальний відбиток на своєму панеттоне, щоб мати унікальний кекс. Не існує іншого чогось подібного. Цей продукт єдиний свого роду».

Хай там що, а саме від панеттоне не відмовиться будь-який мешканець країни, де б він не проживав, біля підніжжя Альп або на Сицилії. На різдвяну смакоту найвищого ґатунку кожний італієць витратить нинішнього сезону в середньому 12 євро. За прогнозами Комерційної палати Мілана, загальний прибуток від реалізації святкових кексів має становити 500 мільйонів євро.

Панеттоне, замішаний на коханні


Як будь-що давнє і надзвичайне, різдвяний хліб оповитий легендами. Найкоротша з них розповідає про те, як молодий панич закохався у дочку бідового міланського пекаря Тоні. Щоб бути ближче до коханої, юнак взявся допомагати її батьку. Одного дня закоханий хлопчина, накидавши в тісто багато вершкового масла, яєць та родзинок, випік напрочуд духмяний, смачний солодкий хліб.

Клієнти пекаря Тоні розкуповували нову випічку миттєво. Так «pane di Toni», хліб від Тоні прославився на близькі й далекі околиці. Офіційна історія оповідає, що вперше панеттоне з’явився на бенкетному столі герцога Людовіко іль Моро в день Різдва Христового 1495 року.

Заздалегідь до зимових свят міланські печі розпалюють гарячіше, щоб різдвяні ласощі потрапили до кожної оселі. Віце-президент Асоціації хлібопекарів Мілана Альфредо Дзіні зазначає: «Наші підрахунки свідчать, що дев’ять із десяти жителів Мілана у різдвяний період їдять панеттоне. Ми сподіваємося, що всі ці солодощі будуть виготовлені за традиційними рецептами пекарів-ремісників. Та у будь-якому разі головне, щоб солодкий хліб залишався італійським символом, який у день Різдва об’єднує родину за столом».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG