Доступність посилання

ТОП новини

Голова Європарламенту не прогнозує уповільнення розвитку відносин Києва і Брюсселя


«Я вірю, що Україні потрібна підтримка і допомога Європейського Союзу, особливо під час кризи. Тому я не думаю, що хто-небудь зможе дозволити собі під час цього важкого економічного періоду вповільнити нашу співпрацю. Я вірю, що, незважаючи на передвиборну кампанію, на користь народу України було б, щоб його політичні лідери намагалися долати політичні розбіжності, гарантуючи довгострокову політичну стабільність, і працювали разом на шляху спільної мети європейської інтеграції», – заявив Єжи Бузек у Брюсселі в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» напередодні візиту до України, що відбудеться в понеділок і вівторок.

За словами Бузека, які агентство наводить у неділю, цим візитом він хоче «донести послання про солідарність ЄС із Україною під час економічної кризи і наголосити на важливості збереження політичного балансу і стабільності в Україні, незважаючи на виборчу кампанію».

Президент Європарламенту висловив надію, що майбутні вибори голови держави в Україні будуть вільними, справедливими і прозорими.

Щодо розвитку України за останні п’ять років Бузек вважає, що «за цей час ми стали свідками великого градуса політичної нестабільності та боротьби за владу».

«Що б там не було, незважаючи на ці виклики, демократичні інституції збереглися, і прозорий образ проведення за цей період виборів довів, без будь-яких сумнівів, що Україна – демократична країна. Це – велике досягнення, яке, як я вірю, безповоротне», – заявив він.

Крім того, наголосивши на необхідності провести в Україні низку політичних, судових і соціально-економічних реформ, щоб досягти сумісності між Україною і ЄС, Єжи Бузек висловив думку, що «ключі до успіху в майбутньому перебувають у руках політичної еліти в Києві й залежать від цілеспрямованості і бажання».
XS
SM
MD
LG