Доступність посилання

ТОП новини

Президент Ірану відкидає ультиматум США щодо ядерної програми


Виступаючи перед прихильниками в місті Ширазі на півдні Ірану, Махмуд Ахмадінеджад відкинув вимогу Сполучених Штатів, що його країна має до кінця року погодитися на пропозицію міжнародної спільноти за підтримки ООН передавати свій незбагачений уран за кордон для збагачення й переробки на ядерне паливо для дослідного медичного реактора.

«Вони кажуть нам: останній термін – це кінець цього року. А я кажу: а хто вони такі, що висувають нам ультиматуми? Та це ми даємо їм ультиматум, щоб вони змінили свою поведінку! Якщо вони не змінять поведінку, ми від них вимагатимемо наших історичних прав!» – заявив Ахмадінеджад.

Згадана пропозиція мала на меті зменшити запаси збагаченого урану, який можна використати для створення ядерної зброї, в самому Ірані. Захід непокоїться, що Тегеран, розробляючи технології власного збагачення урану, насправді хоче створити таку зброю.

Іран заперечує такі звинувачення й наполягає на своєму праві на мирний атом.

Раніше сьогодні Ахмадінеджад відкинув як «підробку» уряду США повідомлення про документ, який нібито свідчить, що Іран планує протягом 4 років розробити і випробувати один із елементів ядерної боєголовки – пусковий пристрій, що має започаткувати ланцюгову реакцію.

Із повідомленням про наявність такого документа, датованого 2007 роком, виступила минулого тижня британська газета «Таймз».
XS
SM
MD
LG