Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 17:44

Новому Президентові подарують стратегію подолання кризи


Студенти долали кризу посмішкою. Вчені мають свій план

Київ – Українські експерти розробили рецепт подолання кризи. Для цього вони радять збалансувати повноваження гілок влади, узгодити зовнішню і внутрішню політику, а також – розвивати громадянське суспільство. Усі рекомендації політологи та економісти зібрали у документ, який назвали Стратегією модернізації України. Її запропонують новообраному Президентові.

Стратегію модернізації України українські економісти, політологи та правознавці свідомо готували до виборів. В умовах зміни влади, на їхню думку, збільшуються шанси змінити й вектори державної політики.

За словами голови Центру політико-правових реформ, одного з авторів стратегії Ігоря Коліушка, документ не містить якихось нових та унікальних рецептів, а підсумовує реформи, які мала здійснити Україна упродовж останніх 18 років.

«Ми переконалися, що погана влада перекреслює потенціал будь-якої країни. Тому маємо не розвиток, а занепад, одним із проявів якого є корупція. Якщо раціоналізуємо систему державного управління, не отримаємо одразу гарної влади, але матимемо шанс на еволюцію», – підсумовує Ігор Коліушко.

Такий шанс, на його думку, повинні дати передовсім політичні реформи: скасування депутатської недоторканності, імперативного мандату, посилення повноважень уряду та місцевої влади. Це допомогло б, вважає Коліушко, поліпшити відносини від чиновником та громадянином.

Помирити дві «політики» однієї держави

Консолідація внутрішньої політики покращить ефективність зовнішньої, переконаний розробник зовнішньополітичної частини української стратегії, аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач.

«Зовнішня політика України відірвана від внутрішньої, у якій, до того ж, немає внутрішнього консенсусу. Зовнішня політика досі сприймалася як формальний атрибут державності, мета якого представникам влади мало зрозуміла. Саме тому в держави й виникають проблеми», – каже аналітик.

А щоб проблем у держави не виникало, всі гілки влади мають працювати в унісон, упевнений виконавчий директор фонду відродження Євген Бистрицький.

«Політики в реформах не зацікавлені. Бо справжні реформи не є популярними і не приносять особистої вигоди. Лише громадянське суспільство – сила, яка може тиснути на владу, просувати подібні пропозиції, Без консолідації суспільства все це є балаканиною», – вважає фахівець.

Новий Президент стане реформатором, бо просто не матиме вибору – експерт

Усі автори проекту сходяться на тому, що Україна на порозі змін. Про невідворотність реформ говорить і голова центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло.

«Хто б не став Президентом, він муситиме розпочинати справжні реформи, інакше довго на посаді не протримається. Якою саме ця стратегія буде, зараз сказати неможливо. Але говорити, що ця програма чи якась інша стане основою реформ, не можна. Важко сказати, як діятиме майбутній Президент», – каже він.

Найбільш реальною, на думку експерта, буде та стратегія реформ, яку сформують після виборів на основі суспільного консенсусу – до якої долучаться всі провідні експерти, бізнес та громадськість.
  • 16x9 Image

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG