Доступність посилання

ТОП новини

Парламент Криму не визначився з датою своїх перевиборів


Опозиція вимагає звіту уряду
Опозиція вимагає звіту уряду

Сімферополь – Кримські депутати не змогли призначити дату виборів до парламенту автономії. Це право їм учора повернув Конституційний суд України, на думку якого, Верховна Рада України втрутилася у компетенцію Верховної Ради АРК, наполягаючи на тому, щоб такі вибори відбулися 2010 року. Але сьогодні депутати з опозиційних фракцій заблокували роботу сесії, і спікер кримського парламенту достроково її закрив.

Представники опозиційних фракцій заявили, що блокуватимуть трибуну і президію сесії доти, доки керівництво парламенту не погодиться змінити його назву з Верховної Ради на Верховний Совєт Криму, а також доки уряд автономії не відзвітує про те, як він бореться з кризою.

Раніше опозиціонери справді наполягали на тому, щоб якнайшвидше була призначена дата виборів до Верховної Ради Криму, але своїм блокуванням вони спровокували спікера-«регіонала» на дострокове закриття сесії. Анатолій Гриценко заявив, що через деструктивну позицію депутатів від партій «Союз» і «Російський блок» Верховна Рада автономії не змогла ухвалити більше трьох десятків важливих рішень, починаючи від бюджетних питань і закінчуючи постановою про дату виборів.

Опозиціонери ж назвали дії спікера «незаконними» і «боягузливими», але було видно, що вони не сподівались такого кроку від керівництва парламенту і виглядали розгубленими. Зранку вони вивели під стіни парламенту автономії кілька сотень своїх прихильників, які, з одного боку, вимагали урядового звіту, а з іншого – закликали опозиційних депутатів скласти свої мандати, щоб домогтися перевиборів Верховної Ради АРК. Експерти за цим побачили неорганізованість об’єднаної опозиції та неузгодженість її дій та заяв.

Поки що відомі лише наміри кримських депутатів

Спікер Анатолій Гриценко
Голова парламенту автономії Анатолій Гриценко сьогодні на прес-конференції заявив, що Верховна Рада Криму має намір ухвалити рішення про призначення своїх перевиборів саме на 30 травня 2010 року, разом із виборами місцевих рад в Україні. Він сказав, що депутати не мають наміру продовжувати собі повноваження до 2011 року, хоч це і дозволяє чинне законодавство: нещодавно Верховна Рада України подовжила повноваження кримських депутатів з 4 до 5 років.

Спікер наголосив, що питання про призначення дати виборів кримського парламенту депутати мали розглянути на сьогоднішньому пленарному засіданні, яке «зірвала опозиція». Разом з тим, пообіді Анатолій Гриценко знову скликав сесію, правда, без опозиціонерів та журналістів. На ній депутати з проурядової більшості обговорили виборче питання, але рішення так і не ухвалили.

І хоча лідери більшості фракцій справді публічно висловилися за проведення виборів до кримського парламенту саме 30 травня 2010 року, формально жодне рішення ще не ухвалене.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG