Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко діє у більшовицькому стилі, а Ющенко «рятує» Крим від росіян (європейська преса)


Прага – З наближенням виборів президента України європейські оглядачі все більше переконуються, що жоден із нинішніх кандидатів немає вирішальної підтримки виборців, і все вирішиться, вірогідно, у другому турі цих президентських перегонів. У пресі наголошується, що в кампаніях навіть провідних кандидатів переважає демагогія, котра межує з більшовизмом та характеризується відсутністю платформ системних реформ, котрих так потребує Україна. Хоча аналітики бачать, що хто б не переміг, новий президент буде «з усіх сил буде намагатися робити успіхи на шляху до Європи, котра вимагає більше прозорості в політиці й бізнесі України». Деякі видання звернули увагу на візит Президента Віктора Ющенка до Сімферополя.

Впливове європейське видання «Волл Стріт Джорнал» публікує матеріал Джеймса Марсона про українські вибори. Йдеться про неминучість орієнтації нового президента України на те, що більшість українців хоче бути у об’єднаній Європі. Про це й заявляють у своїх програмних гаслах головні кандидати – лідер Партії регіонів Віктор Янукович, рейтинг якого напередодні 17 січня сягає понад 30 відсотків, і Прем’єр Юлія Тимошенко, яка не дотягує до 20 відсотків. Але, як зауважує, Джеймс Марсон, жоден із кандидатів не має вирішальної підтримки виборців перед першим туром.

У статті йдеться також і про те, що провідні кандидати займаються переважно агресивними взаємними обвинуваченнями, як, наприклад, Ющенко і Тимошенко, чи Янукович і Тимошенко, а остання, з точки зору експертів, що їх цитує «Волл Стріт Джорнал», «проводить кампанію у більшовицькому стилі, шукаючи ворогів для боротьбі з ними.., замість того, щоб вести мову про інших кандидатів, вона мала би запропонувати платформу системних реформ», – наголошується у впливовій газеті.

«Волл Стріт Джорнал» також характеризує передвиборчу платформу Віктора Ющенка, який «обвинувачує Тимошенко в зраді українських інтересів при укладенні газової угоди з Росією». Газета наголошує також, що Тимошенко «налагодила тісні стосунки з російським прем’єром Путіним, який хвалить співпрацю з пані Тимошенко, як «зручну».

Західне видання також зауважує, що навіть пан Янукович «також пом’якшив проросійські посилання, які не дали йому переможних результатів у 2004 році, і закликає, насамперед, до тісніших зв’язків з Європою і вже потім до посилання співпраці з Росією», та критикує при цьому Віктора Ющенка за його зовнішньополітичні прорахунки.

Російська «Нєзавісімая газета» інформує, що проросійські сили в Криму вирішили консолідуватися перед виборами у автономії і створили новий рух «Русскоє єдінство», який спромігся зібрати лише три тисячі своїх прихильників на мітинг в Сімферополі 19 грудня. Газета також зауважує, що Президент України Віктор Ющенко прибув до Сімферополя з передвиборчою метою і про те, що у Києві занепокоєні активізацією проросійських сил на українському півострові. Разом з тим, «Нєзавісімая газета» наводить думки експертів, які скептично розцінюють антидержавницькі можливості проросійських сил Криму. Тут йдеться також і про те, що Москва зараз не має достатніх засобів для підтримки сепаратистських настроїв на півострові, про перманенті сварки кримських лідерів навіть з главою Партії регіонів Віктором Януковичем і про нібито незацікавленість багатьох кримських можновладців, особливо з кримінальним минулим, у входженні Криму до складу Російської Федерації.

Польська «Жечпосполіта», звертаючи увагу на заклик президента Чечні Рамзана Кадирова у інтерв’ю західним журналістам до «ліквідації України», наголошує, що це не спроста, бо Кадиров «є фаворитом Володимира Путіна, у 2004 році був керівником його передвиборчого штабу в Чечні і в серпні Кадиров запропонував щоб Володимир Путін став по життєвим президентом Росії».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG