Доступність посилання

ТОП новини

МЗС називає агресивними та мілітаристськими заяви Кадирова щодо України


Мiнiстерство закордонних справ України називає заяви президента Чечнi Рамзана Кадирова щодо України «вiдверто агресивними» й «по сутi мілітаристськими».

Такі заяви «вносять абсолютно неприйнятнi акценти в атмосферу партнерства та взаємоповаги мiж народами України та Росiї», мовиться в коментарi МЗС України, розмiщеному на офiцiйному сайтi міністерства.

У прес-службi українського зовнiшньополiтичного вiдомства повiдомляють, що за дорученням мiнiстра закордонних справ Петра Порошенка вiдбулася телефонна розмова першого заступника мiнiстра Володимира Хандогiя та статс-секретаря – заступника мiнiстра закордонних справ Росії Григорiя Карасiна.

Пiд час розмови українська сторона наголосила, що такi заяви сприймаються з тривогою, як такi, що не вiдповiдають новим пiдходам в українсько-росiйських взаєминах.

«Карасiн поiнформував українську сторону, що МЗС Росiї вiдмежовується вiд заяв Кадирова, про що свiдчить вiдповiдь на запитання журналiстiв мiнiстра закордонних справ Росії Сергiя Лаврова пiд час його сьогоднiшнього пiдходу до ЗМI, в якiй було озвучено офiцiйну позицiю Росії щодо конструктивного розвитку українсько-росiйських відносин», – мовиться в заяві МЗС України.

Раніше президент Чечнi Кадиров в iнтерв’ю виданню The Telegraph заявив, що Грузiя та Україна є «хворобою Росiї», яку необхiдно викорінити.

«Грузiя, Пiвденна Осетiя, Україна – все це триватиме й триватиме. Це особиста хвороба Росiї. Чому ми маємо завжди страждати, якщо ми можемо лiквiдувати цю проблему? Ми – велика країна, у нас є все: армiя, технологiї. Нам необхiдно переходити в наступ», – заявив президент Чечнi.
XS
SM
MD
LG