Доступність посилання

ТОП новини

«Телекритика»: найбільше теленовин із ознаками замовності – на користь Тимошенко і Януковича


Найбільша кількість матеріалів із порушеннями стандартів, що можуть свідчити про їхній замовний характер, у новинах українських телеканалів упродовж 7–12 грудня були присвячені діяльності Прем’єр-міністра та кандидата на Президента Юлії Тимошенко.

Про це свідчать результати моніторингу, який проводить громадська організація «Телекритика» у рамках проекту громадської організації Internews Network «У-Медіа» «Моніторинг дотримання журналістських стандартів та підвищення медіаграмотності широкого кола українських громадян».

Зі 114 повідомлень із ознаками замовності стосовно кандидатів на Президента з ознаками таких порушень 36 присвячені саме Юлії Тимошенко, 23 – Вікторові Януковичу, 20 – Володимирові Литвину. На користь Віктора Ющенка та Сергія Тігіпка продемонстровано по 12 підозрілих матеріалів, Арсенія Яценюка – 9, Василя Противсіх – 2.

Лише 4 повідомлення з ознаками замовності не стосувались політики (три – про цілющі властивості протиракового препарату «Україн», одне – про ситуацію з національною футбольною збірною).

За даними моніторингу, серед каналів за кількістю продемонстрованих повідомлень із ознаками замовності, як і минулого тижня, лідером є ICTV – 33 матеріали; на другому місці – «Інтер» із 26 матеріалами. У новинах Першого національного виявлено 15 таких матеріалів, Нового каналу – 14, «1+1» – 11, ТРК «Україна» – 9, СТБ – 7. У новинах «5 каналу», де останнім часом підозрілих повідомлень не траплялось, цього разу виявили 3 такі матеріали.

За кількістю порушень професійних стандартів, які не свідчать про можливу замовність, на першому місці залишається «1+1» – у його новинах виявлено 89 таких матеріалів, на другому – ICTV із 67 матеріалами. Найкращі результати у «5 каналу» (9 матеріалів), Першого національного (15) і СТБ (17).
XS
SM
MD
LG