Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 03:03

«Газпром» знову тривожиться, як Україна заплатить за газ


«Ми бачили, що в середині грудня настала тенденція істотного зниження обсягів відбору нашого російського газу, що непрямо підтверджує, що Україна зазнає серйозних проблем із оплатою за російський газ», – заявив керівник російського «Газпрому» Олексій Міллер.

«Наші українські колеги сьогодні беруть значно менше від планових, встановлених контрактом обсягів… Ми і чуємо, і бачимо, що Україна зазнає дуже й дуже серйозних проблем із оплатою поставок російського газу за грудень», – сказав голова правління російського газового монополіста в інтерв’ю російському державному телеканалові «Весті».

Він визнав, що досі Україна щоразу сплачувала за спожитий газ у визначений термін, і додав, що через новорічно-різдвяні свята термін оплати Україною газу за грудень перенесли з визначеного контрактом 7 січня на 11 січня.

При цьому Міллер повторив: «Ми оцінюємо ситуацію з оплатою за постачання російського газу за грудень як дуже тривожну».

За оцінками аналітиків, які наводить агентство «Ройтерз», вартість газу, який Україна закупить за грудень, сягне приблизно 1 мільярда доларів. За повідомленнями, таких коштів Україна наразі не має. Міжнародний валютний фонд відмовив Києву в наданні чергового траншу домовленої позики до кінця нинішнього чи початку наступного року.

Recommended

XS
SM
MD
LG