Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 10:00

Нападникові з Нігерії висунули звинувачення через напад у літаку


У Сполучених Штатах 23-літньому громадянинові Нігерії висунули в суботу звинувачення в намаганні підірвати американський пасажирський літак.

Суддя зачитав звинувачення підозрюваному Умарові Фаруку Абдулмуталлабові в лікарні у США, де той перебуває з опіками після невдалої спроби привести в дію вибуховий пристрій, який замість вибуху спалахнув, у літаку американської компанії Northwest Airines, який заходив на посадку в Детройті з Амстердама в Нідерландах.

За словами свідків, пасажири й екіпаж скрутили Умара Фарука Абдулмуталлаба, коли в того спалахнув одяг; виникла невелика пожежа, але вибуху не сталося.

За даними фахівців у США, вибуховий пристрій містив пентаеритриттетранітрат (PETN), одну з найпотужніших вибухівок, яку вже намагалися використати для підриву пасажирського літака в грудні 2001 року.

За повідомленнями, підозрюваний – колишній студент університету в Лондоні. Його батько – колишній голова Першого банку Нігерії, однієї з найбільших фінансових груп країни, відомий і поважаний банкір.

Слідчі у США, як повідомляють, перевіряють заяви самого Умара Фарука Абдулмуталлаба про те, що він пов’язаний із терористичною мережею «Аль-Каїда» і отримав вибуховий пристрій у Ємені.

Британська поліція провела обшуки в Лондоні, де він учився.

А аеропорти і авіакомпанії світу оголосили про запровадження нових заходів безпеки і обмежень для пасажирів. У першу чергу це на прохання США стосується рейсів до цієї країни, а також рейсів у самих Сполучених Штатах.
XS
SM
MD
LG