Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 12:46

Псальми – презентація від гурту «Божичі»


Київ – Музичний гурт «Божичі» зробив справжній різдвяний подарунок симпатикам української народної пісні. У Києві співаки презентували диск «Псальми: помишляйте, чоловіці», в якому зібрали справжні шедеври народної сакральної музики.

«Псальми», або ж «сальми» – це народні пісні релігійного змісту. Точніше, це саме народне творче осмислення християнського віровчення. Як стверджує етнограф Олексій Доля, музика псальмів подібна до церковної, натомість мова, художні деталі взяті з сучасного творцям текстів побуту.

Лідер гурту «Божичі» Ілля Фетисов про захоплення псальмами розповідає: «Інтерес до цього жанру у нас виник у 2005 році, коли ми фактично вперше стали масово записувати псальми на сході Луганської області у Новопсковському районі. Там виявилась настільки величезна кількість цих псальмів – дуже цікавих старовинних українських пісень ще XVII–XVIII століть, – що ми відтоді захопилися цим жанром і тоді почали спеціально запитувати про псальми в інших селах, куди приїжджали. І результатом цієї збирацької роботи став диск «Псальми» у нашому виконанні».

У цих піснях Ісус виступає не Царем Небесним, а Сином Людським – таким, як ті селяни, що складали псальми. Бог у них – захисник саме простих людей.

Але водночас люди мають пам’ятати про царствіє небесне, про інший світ. Тож улюблена псальма Іллі Фетисова – це «Помишляйте, чоловіці, всякий раз о смерті». Як каже лідер гурту «Божичі», це тому, що «настільки стисло, але глибоко викладена основа християнського віровчення і смисл людського буття, що це дійсно геніальний твір народної музики».

Для сучасної людини псальми – це не та музика, яку можна слухати щодня. Але вона, кажуть, допомагає знайти відповідь, або ж бодай підказати шлях вирішення тих проблем, які постають перед нами щодня.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG