Доступність посилання

ТОП новини

Соколовський: Україна готова забезпечити транзит російської нафти в ЄС


Представник Президента України з питань мiжнародної енергетичної безпеки Богдан Соколовський на зустрiчi з послами Словаччини, Чехiї та Угорщини обговорив заяву Росiї щодо можливого зупинення прокачування нафти у напрямку цих країн.

«Я тiльки що провiв зустрiч iз послами цих країн i роз’яснив їм позицiю української сторони стосовно заяви Росiї», – сказав він.

За словами Соколовського, Україна не має намiру перешкоджати проходженню росiйської нафти через свою територiю. «Навiть якщо сторони не зможуть завершити переговори за погодженням позицiй до кiнця поточного року, то не слiд очiкувати вiд України якихось перешкод щодо транзиту нафти в напрямку Словаччини, Угорщини й Чехiї. Україна не припинятиме транзиту», – запевнив Соколовський.

Президент російської нафтотранспортної монополії «Транснєфть» Микола Токарев заявив сьогодні агентству Reuters, що українські політики встановлюють нові «неприйнятні» умови транзиту нафти через порт Південний під Одесою, і, якщо найближчим часом не буде домовленості, цей транзит узагалі припиниться.

Сьогодні ж уряд Словаччини повідомив, посилаючись на лист Європейської комісії, що Росія попередила Брюссель про можливість, що вона припинить постачати нафту через Україну до Словаччини, Угорщини й Чехії через суперечку про вартість і умови транзиту українською територією.

Південний наразі залишався останнім портом в Україні, через який Росія транзитувала сирову нафту на Захід після того, як раніше цього року припинила транспортування нафти через порт Одеси.
XS
SM
MD
LG