Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 12:50

Президент США розпорядився посилити систему перевірки авіапасажирів


Президент Барак Обама під час заяви щодо підвищення безпеки на повітряні перевезення на базі морської піхоти на Гаваях, 28 грудня 2009 року

Нью-Йорк – У Сполучених Штатах президент Барак Обама запевнив американський народ, що уряд вживе всіх необхідних заходів, щоб знайти й покарати «усіх причетних» до спроби знищити пасажирський лайнер на підлеті до міста Детройт у день свята Різдва за новим стилем.

На щастя, спроба виявилася невдалою, але Обама перервав свої різдвяну відпустку, щоб зробити спеціальну заяву.

Президент розмовляв із журналістами на Гавайських островах, де він нині з родиною відпочиває. Обама, як виглядає, вважав за потрібне реагувати на початкову заспокійливу заяву міністра внутрішньої безпеки Джанет Наполітано. Вона стверджувала, нібито «система (запобігання) спрацювала».

Це викликало обурення громадськості, бо система якраз не спрацювала, починаючи з того, що в американському посольстві в Нігерії знехтували вчасним попередженням батька про настрої сина, ісламського екстреміста. Тож, у потенційного терориста, який вже був на списку підозрюваних, могли відібрати туристичну візу, але не відібрали, а потім не змогли виявити вибухівку, зашиту в його одязі. Вже наступного дня міністрові довелося, як то кажуть, дістати облизня й визнати поразку запобіжної системи безпеки.

Наказ посилити систему безпеки


Президент Обама віддав наказ детально переглянути й посилити систему перевірки авіапасажирів перед посадкою. Він наголосив, що Сполучені Штати під постійною загрозою з боку терористичної мережі «Аль-Каїда», яка взяла на себе відповідальність за організацію теракту. Президент Обама заявив що спроба теракту в повітрі «була серйозним нагадуванням про небезпеку, з якою ми маємо до діла, і про натуру тих, хто загрожує нашій батьківщині». «Якби підозрюваному (у тероризмі) вдалося знищити авіалайнер, то могло загинути близько 300 пасажирів із екіпажем, невинні цивільні люди, котрі готувалися провести свято з друзями і в родинному колі», – зазначив президент США.

Отож будуть вдосконалювати систему запобігання повітряним терактам, хоча американська система й без того, здається, є чи не «найщільнішою» у світі.

Насамперед, переглядатимуть принципи складання списку потенційних терористів. Список започаткували 2001 року після терактів 11 вересня. Документ складали з метою запобігти в'їздові підозрюваних осіб до Сполучених Штатів. Крім того, мають посилити перевірку пасажирів, вдосконалити технологічні засоби цієї перевірки. Обама пообіцяв використовувати «кожний елемент національної потуги з метою... завдати поразки войовничим екстремістам, які загрожують з будь-якого місця – з Афганістану, Пакистану, з Ємену чи Сомалі, чи будь-якого іншого, звідки вони готують атаки на територію Сполучених Штатів».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG