Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 05:15

Криза стала каталізатором системних негараздів в економіці й політиці Угорщини у 2009 році


Угорщина – Торік в Угорщині був сформований так званий антикризовий уряд соціалістів. Завдяки йому та багатомільярдним кредитам МВФ країну вдалося утримати від повного фінансового банкрутства. Водночас кабінет міністрів Ґордона Байнаї змушений був вдатися до непопулярних економічних заходів, скритикованих населенням Угорщини та опозицією. На думку оглядачів, літні вибори до Європейського парламенту 2009 року багато в чому можуть бути моделлю загальних виборів у цій країні навесні 2010-го.

Взаємні непорозуміння на тлі внутрішньополітичних та глобальних економічних негараздів були однією з головних причин розвалу ліво-ліберальної урядової коаліції у першій половині минулого року. Формувати уряд довелося соціалістам вже без участі лібералів та підтримки парламентської опозиції. Нинішній кабінет оглядачі називають ще перехідним, що має програму протриматися бодай до весняних парламентських виборів 2010 року.

«Нашим єдиним завданням на цей період є оперування кризою...», – зазначає прем’єр-міністр Ґордон Байнаї.

Виборці не люблять затягувати паски

Щоправда, події останніх 9 місяців в Угорщині, які стосуються суспільно-політичного та економічного життя країни, не додали популярності цьому урядові. Він скасував премії бюджетникам, додаткові виплати пенсіонерам, зменшив допомогу вагітним жінкам, натомість кабмін підвищив ставку ПДВ, пообіцявши зменшити так званий індивідуальний податок із громадян. Ці та деякі інші заходи соціалістів призвели до перемоги правих партій на виборах до Європарламенту в червні 2009 року. Із 22 місць 14 здобули консерватори (партія ФІДЕС), соціалісти мають 4 місця, націоналісти отримали 3 мандати, а від центристів до Брюсселя поїхав всього один депутат.

Подібний сценарій передрікають політичним об’єднанням країни і на весну 2010-го під час парламентських виборів в Угорщині.

«Багато-хто розраховує на гострі передвиборчі баталії, і цього ми вже не зможемо уникнути.., – зауважує політолог Іштван Штумпф. – Адже в Угорщині ще ніколи не було такої ситуації, коли новообраний уряд зіткнеться з необхідністю проведення глибоких структурних змін, які не запроваджував жодний демократично обраний уряд за останні 20 років».

Іштван Штумпф переконаний, що до влади поточного року може прийти права партія ФІДЕС, яка вже пообіцяла виборцям, що скасує всі постанови та закони нинішнього уряду, непопулярні серед населення.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG