Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 08:25

ВО «Свобода» звинувачує міліцію в потуранні діям українофобів у Запоріжжі


Всеукраїнське об’єднання «Свобода» звертається до Генпрокуратури України, МВС, СБУ і ЦВК з вимогою відреагувати та розслідувати події 1 січня 2010 року в Запоріжжі і притягти до відповідальності осіб, «причетних до нападу на учасників акції 01.01.2010, та незаконного затримання довіреної особи кандидата в президенти України Олега Тягнибока».

Відповідну заяву поширила сьогодні прес-служба ВО «Свобода».

«Невдала спроба влади заборонити захід «Свободи» переросла в потурання міліцією діям українофобів, які застосували сльозоточивий газ проти Віталія Подлобнікова і Анатолія Пенька – довірених осіб кандидата в президенти Олега Тягнибока», – наголошується в повідомленні.

«Проплачений антиукраїнський набрід намагався не пропустити на зустріч із Олегом Тягнибоком членів «Свободи» і прибічників організації. Кримінальні елементи напала на державний прапор України. Потім відбувся арешт представників ВО «Свобода» і представників громадськості», – зазначено в заяві.

«Бандитські дії працівників міліції, скоординовані із зухвалими нападами найманих бойовиків не залишають і краплі сумніву в спланованому характері випадів проти ВО «Свобода» і прямої причетності до цього керівництва МВС у Запоріжжі», – сказано в повідомленні.

За повідомлення «Інтерфакс-Україна», керівник запорізької обласної організації ВО «Свобода» Віталій Подлобніков розповів агентству, що за три дні до запланованої акції було подано заявку до міськради про те, що ВО «Свобода» хоче провести зустріч із кандидатом на Президента, лідером об’єднання Олегом Тягнибоком, а також факельну ходу на честь 101-ї річниці від дня народження Степана Бандери.

За словами Подлобнікова, суд заборонив «Свободі» проводити масові заходи і збори в Запоріжжі, посилаючись на те, що термінів подання заявки не дотримано (10 днів до початку акції).

Незважаючи на це, активісти «Свободи», очікуючи прибуття Олега Тягнибока, зважилися на проведення мітингу біля будівлі Запорізької облради. Під час проведення мітингу трьох осіб, зокрема Віталія Подлобнікова, затримала міліція. На них склали протоколи про адміністративне правопорушення і відпустили.

Крім того, Віталій Подлобніков повідомив, що було скоєно напад на одного з членів ВО «Свобода». За його словами, він йшов із українським державним прапором, коли підбігли невідомі, порснули в обличчя сльозоточивий газ, після чого той упав, випустивши з рук прапор, а невідомі почали топтатися по державному символу.

Recommended

XS
SM
MD
LG