Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 09:08

Україна розминає «сталеві» м’язи


Київ – 2009-й рік українська металургія завершила зростанням виробництва. Якими ж будуть цьогорічні тенденції? Фахівці прогнозують, що зростання спостерігатиметься і упродовж кількох наступних місяців. Разом з тим є побоювання, що наступна хвиля кризи знову спричинить падіння світового попиту на метал.

Протягом грудня українська металургія збільшила обсяги виробництва. Відтак річне падіння у галузі становить менше 20 %, тоді як торік воно сягнуло 40%. Частина металургійних підприємств завершила рік без збитків, а деякі навіть вийшли у плюси.

Як скористатися кількамісячним зростанням?

Позитивні тенденції зумовлені передовсім ситуацією на світовому ринку, пояснює голова правління Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча Володимир Бойко.

«Перший квартал року проглядається непогано. А далі – важко сказати. Реально ж попит на метал у світі не виріс. Якби ж то не трапилася ще одна хвиля кризи у другому кварталі! Поки що замовлення є, ми могли б відновити виробництво до минулого рівня. Грудень був найкращим за рік, у січні я бачу ще більше зростання виробництва», – каже Володимир Бойко.

Українським металургам не вистачає коксівного вугілля, і це не дає їм можливості скористатися сприятливою ситуацією на світовому ринку, зазначає Володимир Бойко. Але, на його думку, найбільшою загрозою для українських металургів є нерозвиненість внутрішнього ринку, на який припадає менше п’ятої частини від їхньої продукції.

«Раніше, як закінчували місяць, були замовлення зі внутрішнього ринку на майбутній місяць, по 20-30 тисяч тонн. А зараз – нуль. Держава має піднімати машинобудування, будівництво та інші галузі, інакше й далі залежатимемо від зовнішнього ринку», – переконаний керівник Маріупольського металургійного комбінату.

Ліки від старіння галузі – лише модернізація

Залежність української металургії від зовнішнього ринку визнає і заступник міністра економіки Михайло Поживанов. Проте наголошує, що сьогодні в Україні чи не найкращі умови для розвитку цієї галузі. Йдеться про збереження низьких цін на транспортні послуги та енергоносії, передбачені меморандумом про взаєморозуміння між урядом і представниками металургії.

«Угода з представниками галузі підписана на весь наступний рік. Уряд робить для них дуже багато, тепер вони мають діяти. Проблема галузі в тому, що власники ніякої модернізації не робили, на обладнанні радянських часів заробляли надприбутки. Якщо зараз не будуть цього робити,ніяка підтримка уряду нічого не змінить», – говорить Поживанов.

Ще однією проблемою української металургії є відставання від новітніх потреб ринку, зазначає економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Ільдар Газізуллін.

«В останні роки насправді збільшився імпорт металу до України, бо виробники не дають багатьох найменувань, яких потребує ринок. Передовсім це високотехнологічні метизи: деякі види арматури, металева черепиця, метали з покриттям. Питання до металургів, щоб вони інвестували в нові лінії виробництва, які б відповідали запитам ринку», – наголошує Ільдар Газізуллін.

Зважаючи на те, що Китай підвищує ціни на свій металопрокат, українські металургійники мають шанс відвоювати позиції, вважають експерти. Зокрема, збільшити прибутки й інвестувати їх в оновлення виробництва.
  • 16x9 Image

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG