Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 21:04

Українські політичні верхи – це шантажисти, котрі ведуть Україну до краху (світова преса)


Прага – У західній пресі не перестають дивуватися із неприхованих намагань чільних українських політиків шантажувати Захід з метою отримання все нових і нових кредитів, обманюючи при цьому світ брехливими обіцянками демократичних і ринкових реформ в Україні. Газети у світі також звертають увагу на своєрідний «розгул» передвиборної демагогії в Україні, коли провідні кандидати договорилися вже до необхідності, вслід за китайцями, масового «обрубування рук» за хабарі і корупцію, особливо, для тих, хто «привласнив собі заводи і фабрики». Оглядачі натякають на те, що ця демагогія виглядає своєрідним фарсом чи пародією на більшовизм. Найбільш скептичні західні аналітики покладають частину вини за економічний і політичний рейвах в Україні і на західних політиків, котрі також грішили порожніми обіцянками українцям.

Американська «Джеймстаун фаундейшн» оприлюднила у своєму щоденному євразійському огляді статтю відомого американського енергетичного експерта Романа Купчинського, котрий вважає, що українські провідні політики не лише морочать голови своїми політичними махінаціями українським громадянам, але й «мало приховано шантажують міжнародні фінансові й політичні установи».., де все менше схильні довіряти політичним верхам України. Американський експерт пояснює такий український шантаж на прикладах останніх спроб міністра закордонних справ України Петра Порошенка, «цього кондитерського олігарха з правлячої команди Президента Ющенка», і правої руки (заступника) прем'єра Тимошенко Григорія Немирі, переконати адміністрацію Барака Обами у необхідності подальшої фінансової допомоги Києву з боку МВФ. Американський експерт наголошує, що українська влада вже багато місяців обманює західні держави і міжнародні фінансові інституції в тому, що проведе в Україні обіцяні політичні та економічні реформи й супроводжує свій шантаж міжнародних фінансових установ і Брюсселя залякуваннями щодо «високого ризику» енергетичного краху в державі чи можливості, в разі «бездіяльності» Заходу, широкої кризи в регіоні Східної Європи. Роман Купчинський наголошує не лише на неузгодженості заяв українських політиків на Заході та їхніх намаганнях звалювати всю вину за бездіяльність у напрямку реформ одні на одних (Ющенко на Тимошенко і навпаки), але й додає, що головні проблеми України з МВФ та ЄС «були пов’язані з Юлією Тимошенко, яка відступала від своїх обіцянок підняти внутрішні ціни на газ для споживачів», гарантувати прозорість операцій на газовому ринку і встановлення реальних тарифів на блакитне паливо. Експерт «Джеймстаун Фаундейшн» вважає, що відмова ЄС навіть згадувати хоча б «віддалену перспективу членства для України» тісно пов’язана з розчаруваннями Брюсселя у своїх марних очікуваннях упродовж останніх кількох років на обіцяні Києвом українські реформи. Автор статті під назвою «Українська влада боїться нової зимової газової кризи» вважає, що сподівання нинішнього українського керівництва на все нові й нові грошові позички від Заходу, без виконання умов цих позичок, проведення відповідних реформ вже стали системою і не викликають довір’я ні у Вашингтоні, ні в Брюсселі. Тому такий шантаж з боку українських політиків терпить останнім часом крах, завершує американський аналітик на сторінках «Джеймстаун Фаундейшн».

Чеська газета «Лідове новіни» попереджає Європу і світ про кремлівський енергетичний інструмент, зокрема компанію «Газпром», за допомогою якої Путін і його команда хочуть, як «залізною рукою», «оволодіти світом». Чеська газета вважає, що першою майже готовою жертвою такої стратегії Кремля є Україна, яка і першою отримала досить дивні газові пільги «Газпрому» на 2010 рік.

Польська «Жечпосполіта» наголошує, що провідні українські політики вже договорилися у своїх передвиборних промовах до того, що заздрять Китаю, де за корупцію відрубують руки і карають на смерть. Газета інформує, що така заздрість переслідує і Прем’єр-міністра Юлію Тимошенко, яка обіцяє, в разі обрання її Президентом України, ввести довічне ув’язнення для корупціонерів. «Жечпосполіта» нагадує, що відповідний закон розробив і запропонував парламенту в Києві ще один кандидат на цих українських виборах – Анатолій Гриценко, і Верховній Раді залишилося лише подолати вето Президента Ющенка на цей суворий закон проти хабарництва. Тут також наголошується, що з наближенням дати президентських виборів 17 січня, напруга взаємних обвинувачень серед головних кандидатів стає все більшою, все частіше лунають з їхніх уст різні, навіть фантастичні, обіцянки для українських виборців.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG