Доступність посилання

ТОП новини

Що несе росіянам новий грузинський телеканал?


Олег Панфілов, один із модераторів «Першого кавказького»

Прага – Грузія розпочала у вівторок трансляцію російськомовного телевізійного каналу. На думку критиків, це внесе нове напруження в грузинсько-російські відносини, які й без того залишаються напруженими після короткотривалої війни в серпні 2008 року між Росією та Грузією.

«Перший кавказький канал» почав мовлення з ініціативи президента Грузії Міхеїла Саакашвілі і фінансується грузинською владою. Свої програми цей канал висилатиме до кількох сусідніх країн, включно з Росією.

Модераторами «Першого кавказького» вже є Олег Панфілов, керівник московського Центру екстремальної журналістики, та Алла Дудаєва, вдова першого президента Чечні, сепаратистської тоді Ічкерії. Обом цим модераторам надали грузинське громадянство.

Незважаючи на застереження критиків, інтернет-сайт цього каналу стверджує, також і устами президента Саакашвілі, що він не буде антиросійським рупором.

Олег Панфілов заспокоїв усіх в інтерв’ю Радіо Свобода тим, що «Перший кавказький» буде допомагати іноземцям більше дізнаватися про Грузію.

«Це знайомство людей, які живуть за межами Грузії, з цією країною, – зазначає він. – На жаль, російська пропаганда так добре попрацювала, що багато людей уже сприймають Грузію виключно як ворожу країну. А я хотів би показати, що насправді являє собою Грузія».

Грузинська опозиція вважає, що цей телеканал нічого доброго для стосунків Грузії і Росії не несе. Зокрема, один із лідерів опозиції Ґеоргій Хайндрава заявив Радіо Свобода: «Це чистої води провокація. І я думаю, що нічого доброго від цього каналу чекати не варто, так само, як взагалі від Саакашвілі. Вже чутно, і з Кремля, і з російської Думи, що це буде використано для агітації й підтримки тероризму, ваххабізму, мусульманського екстремізму і таке інше. Існування такої, так би мовити, проблеми може використати російська сторона як привід для якогось вибіркового удару».

Колишній посол Грузії в Москві Ерозі Кітцмарішвілі назвав відкриття мовлення «Першого кавказького» «великою помилкою».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG