Доступність посилання

ТОП новини

Барак Обама скликав нараду щодо боротьби з тероризмом


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах президент Барак Обама сьогодні має оголосити нові заходи з метою посилення безпеки повітряних подорожей і боротьби з міжнародним тероризмом.

Барак Обама, який повернувся до Вашингтона після 10-денних вакацій на Гавайських островах, скликав нараду на вищому рівні у Білому домі для обговорення нових заходів безпеки, впроваджуваних після невдалої спроби бойовика терористичної мережі «Аль-Каїда» підірвати авіалайнер. Йдеться про запобіжні заходи, щоб не допустити повторення подібного у майбутньому.

У нараді беруть участь держсекретар Гілларі Клінтон, міністр оборони Роберт Гейтс, міністр внутрішньої безпеки Джанет Наполітано, директор ЦРУ Леон Панетта, директор Федерального бюро розслідувань Роберт Моллер, а також голова Ради національної безпеки, міністр юстиції та інші високопоставлені діячі.

За повідомленнями, на нараді обговорюють перебіг розслідування спроби теракту, а також доповнення десятками нових прізвищ списку підозрюваних у тероризмі і окремо список осіб, яким забороняється в’їзд на територію Сполучених Штатів. Цікаво, що це два різні списки. Підозрюваному з першого списку можуть видати в’їзну візу, але за умов особливо ретельної перевірки.

Після наради Обама має публічно виступити з висновками.

Адміністрація транспортної безпеки вже віддала розпорядження авіакомпаніям від понеділка проводити не лише рентгенівське просвітлювання, а й фізичний обшук усіх пасажирів, котрі вилітають до Сполучених Штатів із Ємену, Нігерії, Судану, Пакистану та ще з 10 країн, котрі визначені як можливе джерело терористичної активності.

Теракт подвійного агента в Афганістані

Тим часом, з’явилася інформація, що терорист-шахід, який на території бази ЦРУ в Афганістані підірвав бомбу, вбивши сімох працівників американського Центрального розвідувального управління і офіцера йорданської розвідки, був подвійним агентом і діяв в інтересах «Аль-Каїди».

Такі повідомлення сьогодні – на телебаченні й на перших сторінках американських газет. Шахід-небіжчик був громадянином Йорданії, 36-річним лікарем на ім’я Хумам Халіл Мохамед. Його завербувала йорданська розвідка і направила до Афганістану з такою легендою, що він нібито бойовик, який прагне брати участь у джихаді, тобто священній ісламській війні з невірними в Афганістані. Завданням його було інфільтруватися у керівництво терористичної мережі «Аль-Каїда» і визначити місцезнаходження Аймана Аль-Завахірі, якого вважають правицею Усами бін Ладена, лідера «Аль-Каїди».

Йорданця Хумама Халіла Мохамеда запросили всередину до бази ЦРУ якраз тому, що він нібито дізнався, де саме можна знайти Аль-Завахірі. Його навіть не обшукували на базі ЦРУ, бо йорданський офіцер поручився за нього. Але лікар виявився шахідом, бойовиком «Аль-Каїди».

За даними, що їх зібрали репортери «Нью-Йорк Таймс», жертвою шахіда стала елітна команда ЦРУ, котра здійснювала операції у віддалених гірських районах Афганістану. Те, що сталося, також ускладнює стосунки ЦРУ з йорданською розвідувальною службою, яка останніми роками була близьким союзником американців на Близькому Сході.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG