Доступність посилання

ТОП новини

Донецьк відмовляється від грузинських спостерігачів


Донецьк – Донецьк не зможе прийняти всіх міжнародних спостерігачів на президентських виборах цього року. З такою заявою виступив міський голова Олександр Лук’янченко. Зокрема, Донецьк відмовив Грузії, яка, за словами мера, хоче делегувати в регіон тисячу спостерігачів. Незважаючи на позицію мера, грузинська сторона чекає на офіційну відповідь ЦВК України.

За словами донецького мера, напередодні президентських виборів до Донецька має прибути 600 представників ОБСЄ. Крім цього, представники інших міжнародних організацій. Олександр Лук’янченко каже, що цієї кількості закордонних гостей вистачить, щоб відрядити незалежного спостерігача на кожну виборчу дільницю міста.

Перед тим міжнародна спільнота запропонувала посилити нагляд за процесом волевиявлення. Із таким закликом виступив посол Грузії в Україні Григол Катамадзе. Але міський голова Донецька Олександр Лук’янченко каже, що місто не може прийняти всіх охочих.

«Я отримав телеграму від посла Грузії, який звернувся з пропозицією надіслати у місто тисячу грузинських спостерігачів. Я доручив своїм помічникам дати відповідь, що стільки заяв, скільки надійшло в Донецьк, ми не зможемо нормально забезпечити, не вистачить транспорту і так далі», – зазначає мер Донецька.

У коментарі для Радіо Свобода Григол Катамадзе зауважив, що чекатиме остаточної відповіді Центральної виборчої комісії України. Він не уточнив, скільки саме грузинських спостерігачів готові працювати в Донецьку, та наголосив, що їхню кількість має визначати не міський голова, а ЦВК.

«Для нас дуже важливо, щоб в Україні відбулись чесні, демократичні, прозорі вибори. Тому для нас дуже важливо, щоб від Грузії було якомога більше спостерігачів. Я отримав вчора відповідь, що у Донецьк приїжджає велика кількість спостерігачів із різних держав і міжнародних організацій, і Донецьк активно готується до чемпіонату з футболу, тому багато готелів перебуває на реконструкції, і дуже складно розміщувати людей», – говорить Григол Катамадзе.

Мер Донецька – керівник штабу Януковича


Донецький мер, що дав відкоша грузинському дипломатові, за сумісництвом працює керівником міського штабу кандидата на посаду Президента України Віктора Януковича.

У Донецьку Партія регіонів за кількістю членів дільничних комісій переважає інші партії, і тому здатна вплинути на результат виборів у більшості комісій, вважає голова міської організації «Край» Олександр Гугля.

«Члени виборчої комісії, наприклад, подаються нібито від Литвина чи Тігіпка, а насправді – це люди Партії регіонів. Відповідно, і Сергій Леонідович тут міг би набрати певну кількість голосів, але захистити він їх не зможе так само, як і інші кандидати. А міжнародні спостерігачі – це люди незацікавлені», – наголошує пан Гуля.

Усього в Донецьку на цьогорічних президентських виборах відкрито 421 виборчу дільницю. Найбільше в місті прихильників Лідера Партії регіонів Віктора Януковича. Тим не менше, як показали грудневі опитування соціологічної служби Миколи Гаврилова, у разі сильної негоди близько половини жителів будуть вагатися, чи варто йти голосувати

Дивитись коментарі (12)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG