Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 17:32

Зимова столиця Польщі місто Закопане відзначає Різдво за східною традицією


Варшава – «Христос Раждається! Славіте Його!» – саме ці слова у Різдвяний час можна почути у всіх куточках міста Закопане, що у горах Татрах неподалік Кракова. У місті, що вважається зимовою столицею Польщі, учасниками Різдвяного Богослужіння, зазвичай, є кілька сотень туристів із України, Білорусі та Росії. У дерев’яній, побудованій за так званим «ґуральським архітектурним стилем», римо-католицькій святині у мальовничій околиці Закопане традиційно на Різдво Христове служать Службу Божу священики польської Автокефальної православної церкви.

Більшість українських любителів лижного спорту так, як і поляки, залюбки катаються на лижах на гірських схилах, що на околиці міста Закопане. Там вони зустрічають і Різдвяні свята.

Про історію православного Різдва у місті Закопане розповів Радіо Свобода настоятель краківської православної церкви отець Ярослав Антосюк. «З ініціативою вийшла місцева влада. Усі ми знаємо, що до Закопаного приїздить багато українців, росіян, білорусів, також тих православних, котрі живуть у Польщі. Тому влада нас попросила, щоби на Різдво послужити для них усіх службу», – зазначає священик.

Ініціатива місцевої влади мала на меті покращити обслуговування туристів зі Східної Європи. У мерії вважають, що після лижної прогулянки людині все-таки потрібно ще духовної їжі, особливо у період Різдвяних свят. 5 років тому в ім’я міжконфесійного екуменізму проект підтримали ієрархи та місцеві священослужителі польської Римо-католицької церкви.

Чи відчувається у зимовій столиці Польщі піднесена Різдвяна атмосфера східного обряду? «Я приїжджаю сюди лише на один день, – каже отець Ярослав Антосюк. – Себто послужив, Службу відправили, опісля від'їжджаю у Краків. Однак можу сказати одне: де б не пішов у Закопаному, особливо у період Різдва, коли в Польщі зимові канікули, – там всюди можна почути українську, російську та білоруську мови».

Навіть меню у ресторанах у Закопаному написано кирилицею, зазначає священик.

Лижний спорт у Закопоному не є дешевим

Багато пише про туристів зі Східної Європи Йоланта Флях – журналістка місцевого видання «Тиґоднік Подхалянський». Головне, що комуністи не знищили в тих людях інтерес до батьківської традиції, наголошує вона. За словами пані Флях, українці цінують у Закопаному те, що можуть приємно відпочити, зайнятися лижним спортом, а на Святвечір та Різдво замовити в ресторані такі страви, як у себе вдома.

«Не секрет, що до Закопаного приїздять люди, які мають гроші, бо така закордонна поїздка вимагає великі витрати. Однак можна зауважити, що українці не вживають найдешевші готелі. Вони замовляють номери у три-, чотири-, або п’ятизіркових готелях», – зазначає журналістка Йоланта Флях.

Втім, як сказали Радіо Свобода у Закопаному, нічліг у приватному пансіоні може обійтися, починаючи від 14 доларів. Для лижників абонементна плата за крісельний витяг на гірський схил обійдеться від 100 до 170 доларів.

Найбільш типова сума грошей, що, за статистичними показниками, її на вікендовий відпочинок у Закопаному витрачає пересічний поляк, становить від 330 до 1700 доларів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG