Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 08:23

Президент Сербії відсвяткував Різдво у монастирі на теренах Косова


Президент Сербії Борис Тадич і єпископ Феодосій у монастирі Високі Дечани, 6 січня 2010 року

Белград – Президент Сербії Борис Тадич зустрів Різдво у монастирі Високі Дечани, що в Косові. Хоча Сербія вважає Косово частиною своєї території, глава держави Борис Тадич був змушений отримати дозвіл на поїздку від верховного представника Європейського Союзу в Приштині. Дозвіл був обумовлений обіцянкою Тадича, що він не робитиме політичних заяв.

Косово проголосило незалежність в лютому 2008 року. Косовську державу досі визнали 22 з-поміж 27 країн Євросоюзу, а загалом – понад 60 держав.

Белградські політичні діячі одностайно зазначають, що Сербія «ніколи та ні за яких умов» не визнає самопроголошену косовську державу. Тому Тадич у зв’язку з поїздкою не звертався до косовського уряду, а до Пітера Фейта, керівника адміністрації Євросоюзу в Приштині.

Пан Фейт вже знає, якими аргументами треба користуватися в розмові з косовськими урядовцями. На думку оглядачів, певна річ, що йшлося про політичну поїздку. Зрештою, Тадич в своїй заяві нагадав, що він – президент Сербії.

«Я, як президент Сербії сьогодні в монастирі Високі Дечани звертаюся з посланням миру до всіх людей, де б вони не були, від імені громадян Сербії, від мені держави Сербії та від свого особистого імені, – зазначив Борис Тадич. – Упевнений, що мир потрібний більш за все на цьому спільному просторі, де ми живемо, що мир потрібний всім народам, всім людям, котрі поділяють спільну долю на цьому балканському, дуже складному просторі».

Отож, Тадич звернувся до всіх людей та всіх народів, не згадуючи жодним словом етнічних албанців, котрі становлять понад 90 відсотків населення Косова.

Серби захоплені, албанці обурені

Про поїздку сербського президента до Косова повідомляють чи не в усіх інформаційних випусках на радіо й телебаченні в Сербії. Але не всі уточнюють, що Тадич летів вертольотом міжнародних сил, і що його в монастирі захищали не сербські, а міжнародні військові та поліцейські. ЗМІ подають лише коротку інформацію про те, що місцеві албанці влаштували пікет неподалік монастиря, в якому на Святвечір і в перший день Різдва перебував сербський президент.

На інтернет-сторінці сербського державного телебачення десятки громадян із захопленням вітають Тадича. Він, на їхню думку, продемонстрував, що Косово належить Сербії.

Досі не надходило офіційних заяв косовських урядовців. А опозиційні партії в Приштині висловили рішучі протести з приводу поїздки Тадича, називаючи її провокацією.
  • 16x9 Image

    Михайло Рамач

    За освітою історик. Журналіст, поет, перекладач та сценарист. Автор семи поетичних книжок, пʼяти книг есе про колишню Югославію й нинішню Сербію. Був головним редактором трьох сербських щоденних газет. Співробітник Радіо Свобода з 1998 року. В сербських ЗМІ від початку 1990-х років друкує матеріали про Україну.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG