Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 03:17

Хто більше влаштує Москву – Янукович чи Тимошенко? (Світова преса)


Прага – Оглядачі світових видань сходяться на думці, що головні кандидати на перемогу в президентських перегонах в Україні 17 січня і 7 лютого дуже залежні від Кремля і тому наввипередки клянуться, що вони покращать стосунки з Москвою. У пресі відзначають, що головні українські кандидати змагаються також у тому, хто більше критикує так звану «антиросійську політику» чинного Президента Віктора Ющенка. У газетах також звертають увагу на те, що Україна має «космічні амбіції» та що українські літаки «Руслани» досить зручно обслуговують потреби НАТО в Афганістані.

Американська впливова «Вашингтон Пост» надрукувала матеріал аналітика з «Ройтерз» Річарда Балмфорта стосовно перспектив успіху на президентських виборах в Україні одного з головних кандидатів на перемогу 17 січня чи 7 лютого, лідера Партії регіонів Віктора Януковича. Експерт «Ройтерз» наголошує: Янукович клянеться, що у разі перемоги на виборах він, як Президент, «триматиме Україну поза НАТО і поза прокремлівською Організацією договору колективної безпеки (ОДКБ)». У статті також зазначено, що і Віктор Янукович, і Юлія Тимошенко, як його головний конкурент на цих виборах, «обіцяють поліпшити стосунки з Росією, які значно погіршилися за час правління Віктора Ющенка». Балмфорт не виключає, що саме ці двоє політиків «розіграють» президентське крісло в Україні у другому турі президентських виборів, що мають відбутися 7 лютого.

Якщо Янукович нібито однаково налаштований проти членства України і в НАТО, і в ОДКБ, то деякі аналітики, зокрема, на сторінках американського тижневика «Нью Репаблік», не виключають, що Юлія Тимошенко «хоча, певно, й продовжуватиме фліртувати з НАТО, все ж, не виключено, що взамін на російські гроші, приєднає Україну до ОДКБ, який є відповіддю Москви на Північноатлантичний альянс».

Чеська газета «Лідове новіни» надрукувала великий матеріал про «європейські космічні амбіції» і реалізацію європейської глобальної навігаційної системи «Галілей», яка є своєрідним аналогом американської навігаційної системи «GPC». У статті також зазначено, що ціна реалізації цього проекту сягає сьогодні вже 5 мільярдів євро і що до нього приєдналися «такі неєвропейські країни, як Китай, Україна і Південна Корея».

Німецька «Таґесцайтунґ» оприлюднила матеріал про значні фінансові й технічні труднощі з реалізацією європейського амбіційного авіа-проекту «Ейрбас А400». Газета наголошує, що керівники проекту потребують для його реалізації до 2015 року додаткових затрат щонайменше у 5 мільярдів євро, але «німецький уряд, який є одним із головних у цьому європейському підряді, не бажає платити додаткові гроші, й також не хоче виходити з цього проекту». «Таґесцайтунґ» інформує, що тимчасом «німецький Бундесвер (міністерство оброни) здійснює постачання до Афганістану літаками «Антонова», які досить дешево орендуються в Україні та Росії».
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG