Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 08:06

У Партії регіонів не бачать підстав для зміцнення курсу гривні


Заступник лідера Партії регіонів Сергій Льовочкін заявив, що заява Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко про те, що курс гривні цього року становитиме близько 6 гривень за американський долар, є «або проявом неграмотності, або спробою обдурити виборців».

«Говорити про зміцнення курсу гривні немає жодних підстав», – цитує прес-служба партії слова Сергія Льовочкіна в неділю.

«Якихось значущих монетарних підстав для зміцнення курсу гривні аж на 25 відсотків просто не існує. До відома Юлії Володимирівни, скорочення грошової бази в 2009 році було незначним – за 11 місяців вона зменшилася лише на 2 відсотки (до 148 мільярдів гривень, що в абсолютній величині становить 2 мільярди гривень). За той самий період часу широкі гроші скоротилися лише на 5 відсотків (або більше, ніж на 22 мільярди гривень, до 470 мільярдів гривень)», – пояснив політик.

Сергій Льовочкін також зазначив, що міжнародні валютні резерви Національного банку скоротилися на 13,5 відсотка і знизилися до позначки 27,3 мільярда доларів, а сальдо платіжного балансу становить мінус 13 мільярдів доларів.

При цьому заступник лідера Партії регіонів зазначив: «Крім того, завдяки провальній політиці уряду Тимошенко у сфері держборгу Україна цього року має виплатити кредиторам близько 56 мільярдів гривень, тобто на це піде майже кожна п'ята бюджетна гривня».

Сергій Льовочкін заявив, що якщо врахувати ще й корпоративний борг, то цього року Україна має заплатити зарубіжним кредиторам понад 20 мільярдів доларів.

«Тому заява Тимошенко – це черговий прояв неграмотності або, що ймовірніше, чергова спроба обдурити виборців», – підсумував Сергій Льовочкiн.

Напередодні кандидат на Президент України, Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що через кілька місяців після виборів Президента в країні курс гривні зміцниться і становитиме не більше. ніж 6,5 гривні за один американський долар.

Офіційний курс на сьогодні 7,985 гривні за один долар.

Recommended

XS
SM
MD
LG