Доступність посилання

ТОП новини

Державна друкарня відмовилася друкувати «Кримську світлицю»


Керівники державного підприємства «Журнально-газетне видавництво» Міністерства культури і туризму України заборонило друк другого числа єдиної в Криму україномовної газети «Кримська світлиця» в сімферопольській державній друкарні «Таврида». Про це Радіо Свобода повідомив Віктор Качула, якого напередодні нового року звільнили з посади головного редактора цього видання.

За його словами, державне видавництво Мінкульту наполягає на тому, що саме воно є видавцем «Кримської світлиці».

Віктор Качула повідомив, що як головний редактор оскаржив у суді своє звільнення з посади, а трудовий колектив редакції, який є співзасновником видання, вирішив самостійно видавати газету.

Черговий номер газети поки що розміщений в Інтернеті на сайті видання.

29 грудня 2009 року директор Державного журнально-газетного видавництва Віталій Сатаренко підписав завізований міністром культури і туризму України Василем Вовкуном наказ про звільнення багатолітнього головного редактора «Кримської світлиці» Віктора Качули з посади. Причиною його звільнення Качули названо «систематичні порушення вимог наказів та розпоряджень» і «неналежне виконання службових обов’язків».

Сам редактор, заслужений журналіст України Віктор Качула заявив раніше, що урядові чиновники натякали, що на шпальтах видання «занадто багато Президента та патріотичної тематики».

1 січня 2010 року за розпорядженням з Києва кримська дирекція «Укрпошти» відмовилася доставляти перше число «Кримської світлиці» до передплатників.

Сьогодні ж 15 громадсько-політичних організацій Криму у зверненні до Президента Віктора Ющенка і прем’єра Юлії Тимошенко події довкола «Кримської світлиці» назвали «антиукраїнськими та антидержавними» і спробою знищення єдиної в автономії україномовної газети.

Громадсько-політична і літературна газета «Кримська світлиця» виходить у Сімферополі з кінця грудня 1992 року. Останні два роки співзасновником видання стало Міністерство культури і туризму України. Виходить щотижня на 16-24 сторінках накладом близько 3 тисяч примірників. Колектив газети також видає дитячий щомісячник «Джерельце».
XS
SM
MD
LG