Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 12:36

Європа планує величезну енергетичну еко-мережу


Німеччина – Разом із вісьмома іншими країнами, які мають вихід до Північного моря, Німеччина планує створити величезну електромережу. Мета проекту – досягти прориву в розвитку вітроенергетики. Мільярдний проект, однак, перебуває тільки на самому початковому етапі свого розвитку.

Ідея належить Німеччині, Франції та країнам Бенілюкс. На початку грудня вона отримала політичну підтримку також з боку Великобританії, Данії, Ірландії та Норвегії. З цим проектом пов’язують величезні сподівання – об’єднавши енергетичні системи, країни можуть ефективніше транспортувати енергію, яку видобувають вітрові електростанції.

Як повідомляється, зараз у Північному морі енергетичні концерни й інвестори активно споруджують вітроенергетичні парки. Однак, недолік таких систем полягає у відсутності сталої потужності, оскільки сила вітру постійно коливається. Саме подолати такий недолік і покликано об’єднання окремих «зелених» проектів у спільній енергетичній еко-мережі.

Для реалізації таких намірів планують інвестувати до 30 мільярдів євро, повідомила цього тижня німецька газета Süddeutsche Zeitung. Федеральний міністр економіки Німеччини Райнер Брюдерле в зв’язку з цим заявив: «Якщо спільні дії допоможуть нам підвищити привабливість проекту, зробити його таким, щоб він був нам по кишені, підняти його ефективність, тоді такі потуги варті того. Тому ми вітаємо цю ініціативу».

Плани на майбутнє викликають асоціацію з науково-фантастичними романами. Підводні високовольтні мережі поєднують між собою вітроенергетичні генератори біля берегів Німеччини й Великобританії, бельгійські та данські електростанції, котрі працюють за рахунок енергії припливів і відпливів, а також сонячні електростанції на європейському суходолі.

Незабаром країни-учасниці проекту мають намір зустрітися для обговорення його деталей. Ще цього року планується підписати угоду про наміри.

Вартим уваги є те, що проект позитивно оцінює енергетична галузь. «Ми підтримуємо кожну ініціативу, яка спрямована на розбудову відновлювальних джерел енергії – особливо офшорної вітрової енергії», – наголошується, наприклад, у заяві німецької компанії RWE. До речі, в Німеччині за рахунок відновлювальних джерел покривається вже 16 відсотків потреб в електроенергії.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG