Доступність посилання

ТОП новини
16 Червень 2019, Київ 03:30

Чи обиратимуть українського Президента російські моряки?


Сімферополь – Управління військової контррозвідки Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим і Севастополі вимагає від окружної виборчої комісії № 224 у Севастополі не допустити участь у голосуванні на виборах глави української держави військовослужбовців і працівників військових частин та установ Чорноморського флоту Росії, які мають українські й російські паспорти.

Військові контррозвідники звернулися до голови окружної виборчої комісії № 224 Ганни Ізотової з листом, у якому повідомили про внесення одинадцяти військових частин та установ ЧФ Росії до списку меж шести виборчих дільниць. Саме через це у списку виборців можуть бути російські громадяни, які мають і українські паспорти.

Контррозвідники просили комісію перевірити ці списки і вжити відповідних заходів із недопущення іноземних громадян до голосування. Однак, як повідомила Радіо Свобода Ганна Ізотова, виборчком фактично відмовив СБУ. За її словами, виборча комісія не має повноважень вишукувати у списках російських громадян. Це, мовляв, обов’язок Служби безпеки.

У міському управлінні СБУ відмовилися коментувати згаданого листа і таку реакцію окружної виборчої комісії. Але військові експерти в Севастополі пояснили, що контррозвідка своїм листом фактично попередила, що відслідковуватиме ситуацію, тож більшість власників двох паспортів, швидше за все, відмовиться від походу на виборчу дільницю. Адже їхня участь у голосуванні може стати приводом до позбавлення їх українського паспорта.

Точна кількість біпатридів (осіб із подвійним громадянством), які пов’язані з Чорноморським флотом Росії, не відома, але в середовищі місцевих експертів називається цифра у 19 тисяч осіб.

Російські чорноморці не проти голосувати і за межами Севастополя


Чорноморських флот Росії, окрім головної бази у Севастополі, має пункти базування в багатьох регіонах Кримського півострова. Хоча повної картини цієї ситуації немає, втім, надбанням громадськості стала інформація, що спроба внести російських громадян у списки виборців була зафіксована у селищі Гвардійське Сімферопольського району, де розташований російський авіаційний гарнізон.

Це територіальний виборчий округ № 10, і там перед Новим роком за ініціативи довіреної особи кандидата на Президента Юрія Костенка була проведена перевірка, за результатами якої тервиборчком виключив зі списків виборців мешканців кількох будинків російського гарнізону. Однак такі ж гарнізони розташовані ще у Феодосії, Євпаторії та інших регіонах Криму, і наразі не відомо, яка ситуація там.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG