Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 07:17

Ізраїль будує стіну з безпеки на кордоні з Єгиптом


Прага – Учора прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу схвалив план створення «загороджених місць» на кордоні з Єгиптом. Ці місця мають обладнати спеціальною апаратурою для спостережень за прикордонною територією, щоб перешкоджати нелегальній міграції та проникненню бойовиків. На першому етапі планується збудувати дві секції таких розмежувальних споруд.

Прем’єр-міністр Ізраїлю заявив, що ці кроки влади повинні захистити країну й забезпечити її демократичний розвиток. За планом Ізраїлю, загороджені місця (стіна) на кордоні з Єгиптом повинні перешкодити проникненню у безпосередню близькість до ізраїльської території та на палестинські землі бойовиків, зброї, контрабанди і нелегальних біженців.

Водночас Беньямін Нетаньягу зазначив, що «необхідно зберегти відкритість для «воєнних біженців», але не можна дозволяти тисячам незаконних гастарбайтерів проникати до країни».

Представники палестинців та їхні союзники в арабському світі засуджують такі заходи Ізраїлю та Єгипту, бо останній також змушений був ще з грудня 2009 року почати споруджувати свою підземну стіну вздовж Смуги Гази і планує спорудити «залізну завісу довжиною біля 10 кілометрів і глибиною до 30 метрів (проти підземних підкопів контрабандистів через кордон).

Звертаючись у неділю де керівників палестинської автономії, Нетаньягу заявив: «Я звертаюся до керівництва палестинської влади – зупиніть підбурювання. Це не шлях до миру. Мир потрібен для згоди, сприяння добрим стосункам із сусідами та зміцнення взаємоповаги. Таким чином, зупинення підбурювання з боку палестинців – це ключова умова початку переговорів, як єдиного шляху до миру між нашими народам».

Американські політики підтримують Ізраїль щодо діалогу з палестинцями


Якраз у час схвалення плану Ізраїлю щодо спорудження «стіни» на кордоні з Єгиптом до Єрусалима прибув сенатор Конгресу США Джон Маккейн, який підтримав позицію Нетаньягу.

«Спостерігаючи за спробами досягнути миру між Ізраїлем та палестинцями, я прийшов до висновку про те, що прем’єр-міністр Ізраїлю правий. Прийшов час сісти за стіл переговорів без попередніх умов і розпочати серйозний діалог з метою досягнути тривалого та стабільного миру», – зазначив Джон Маккейн.

Світові агентства відзначають, що загорожі на кордоні з Єгиптом будуть збудовані Ізраїлем лише на деяких ділянках і головна їхня мета – посилення контролю за кордоном. Ізраїль планує витратити на цю «стіну» понад 300 мільйонів американських доларів.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG