Доступність посилання

15 Грудень 2018, Київ 17:45

Туреччина як яблуко розбрату для правлячої коаліції в Німеччині


Німеччина – У лавах правлячої коаліції в Німеччини розгорілася відкрита суперечка навколо питання про подальше зближення Туреччини з Європейським Союзом. У той час, як ліберали виступають за членство Анкари в ЄС, баварський Християнсько-соціальний союз знову заявив про своє негативне ставлення до цього питання.

Учасники правлячої коаліції в Німеччині розпочали новий рік зі сварки. Пристрасті спалахнули навколо питання про майбутнє членство Туреччини в Європейському Союзі.

Представники баварського Християнсько-соціального союзу (ХСС) – сестринської партії християнських демократів – знову заявили про своє негативне ставлення до перспективи надання Анкарі членства в ЄС.

Країна ще «на милі віддалена від політичних й економічних передумов, які необхідно виконати для вступу в ЄС», процитувала газета Frankfurter Allgemeine Zeitung документ ХСС, що містить бачення цієї партії на низку головних європейських питань. Баварські консерватори пропонують зупинити переговори про вступ до ЄС і замість цього запропонувати Туреччині зближення з Європейським Союзом у межах «привілейованого партнерства».

«Такою є наша думка», – заявив керівник земельного осередку ХСС Ганс-Петер Фрідріх і додав: «Якщо в пана Вестервеллє (міністр закордонних справ – ред.) інша позиція, то це теж його право».

Анкара важлива у стосунках між Заходом і Сходом – керівник МЗС


Наприкінці минулого тижня німецький міністр закордонних справ, ліберал Ґідо Вестервеллє відвідав Анкару. Під час візиту він від імені федерального уряду висловив прихильне ставлення до продовження переговорів про приєднання Туреччини до Євросоюзу.

При цьому міністр вказав на важливу роль, яку Анкара відіграє в стосунках між Заходом і Сходом. «Афганістан, Ємен, Близький Схід, Іран. Усі ці великі питання, виклики, конфлікти ми можемо подолати тільки разом. І Туреччині належить тут центральна роль», – заявив німецький міністр. За його словами, Німеччина має не тільки політичний, але й економічний інтерес у тому, щоб Туреччина не відвернулася від Євросоюзу. Він звернув увагу на чотири тисячі німецьких фірм, які працюють у цій країні.

Після таких заяв генеральний секретар Християнсько-соціального союзу навіть вирішив застерегти главу зовнішньополітичного відомства Німеччини від таємних домовленостей із турецьким урядом. Вестервеллє відкинув таку критику з боку баварського ХСС і закликав колег по коаліції в таких питаннях більше думати про Німеччину і дещо менше про внутрішньопартійні інтереси.

Підтримку Вестервеллє дістав від голови комісії Бундестагу із зовнішньополітичних питань Рупрехта Поленца: «Для всіх буде хорошою порадою діяти, керуючись спільною коаліційною угодою. Перебуваючи в Туреччині, міністр закордонних справ Вестервеллє зайняв саме таку позицію», – сказав Поленц.

Стосовно зближення Туреччини з ЄС у коаліційній угоді наголошено, що передумовою вступу до Євросоюзу є суворе виконання всіх копенгагенських критеріїв.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG