Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 13:56

Новим президентом Хорватії обрали Іво Йосиповича


Новообраний президент Хорватії Іво Йосипович з родиною, 11 січня 2009 року

Белград – На виборах президента Хорватії переміг 52-річний Іво Йосипович – кандидат від опозиційної Соціал-демократичної партії. За нього у другому турі виборів проголосували понад 60 відсотків виборців.

На перемогу Іво Йосиповича вирішально вплинуло те, що він зважена людина, в минулому не був причетний до жодного скандалу. За освітою Йосипович – юрист і композитор. Оскільки кандидат від правлячої коаліції не увійшов до другого туру, то всі опитування передбачали перемогу саме Йосиповичу. Його опонент, нинішній мер Загреба Милан Бандич, свого часу також був соціал-демократом. Своїми популістськими заявами він здобув довір’я лише 39 з половиною відсотка громадян.

Іво Йосипович поміркований і працьовитий політичний діяч. У парламентських дебатах ніколи не підвищує тон і не ображає опонентів. Він, між іншим, підготував позов, котрий Хорватія подала проти Сербії до Міжнародного суду ООН, обвинувачуючи її у скоєнні геноциду.

Проти Йосипович під час виборчої кампанії найголосніше виступали націонал-екстремісти й консерватори, називаючи його «червоним». Однак, виборці не ототожнюють нинішніх соціал-демократів із колишніми комуністами. Більшості сподобалося, що Іво Йосипович після перемоги повторив те, на чому наголошував під час кампанії.

«Я сильно вірю, що всі ми бажаємо жити в країні, у котрій платять за роботу, і в котрій карають за злочин, у країні соціальної справедливості», – заявив новообраний президент.

Контрпродуктивна агітація католицької ієрархії

Милану Бандичу надала підтримку впливова католицька ієрархія. Хорватію називають католицькою країною, оскільки більшість громадян належить до католицької церкви. Проте виборці не плутають релігійні й політичні справи. Адже єпископи, очолювані кардиналом Йосипом Бозаничем у президентських кампаніях в минулому два рази виступали проти Стіпе Месича, але він. незважаючи на це, двічі переменав. Те саме сталося і в неділю, 10 січня. Здається, що підтримка консервативних церковних ієрархів і цього разу стала контрпродуктивною.

Більшість оглядачів у регіоні упевнені, що перемога Йосиповича прискорить процес євроінтеграції Хорватії й поліпшить її імідж. Від імені уряду, прем`єр-міністр Ядранка Косор виявила готовність щиро співпрацювати з новим президентом, котрий обійме посаду 18 лютого.
  • 16x9 Image

    Михайло Рамач

    За освітою історик. Журналіст, поет, перекладач та сценарист. Автор шести поетичних книжок, трьох книг, політичних есе, про колишню Югославію й нинішню Сербію. Був головним редактором трьох сербських щоденних газет. Співробітник Радіо Свобода з 1998 року. В сербських ЗМІ надрукував чимало матеріалів про Україну.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG