Доступність посилання

ТОП новини
16 Лютий 2019, Київ 19:56

Чи дослухається світ до закликів берегти біорізноманіття


Прага – Організація Об’єднаних Націй проголосила нинішній рік Роком біологічного різноманіття. Сьогодні в Берліні на урочистій церемонії на його початку урядовці застерігали: втрата видів живих істот чи рослин впливає на добробут людей у всьому світі.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель попереджає: світ зазнає «величезних втрат», якщо не вжити заходів проти кліматичних змін і на захист біорізноманіття. За її словами, країни мають інвестувати більше коштів у захист видів і створювати мережу заповідників для захисту дикої природи. А ще, на її думку, необхідно створити новий міжнародний орган, який би науково вивчав біологічне різноманіття і подавав науково зважені аргументи на захист видів.

Керівник Німеччини разом із чільними представниками ООН виступила сьогодні на церемонії в Берліні з нагоди початку Року біорізноманіття, як ООН визначила 2010 рік. Протягом нього Організація Об’єднаних Націй закликає світ вжити заходів задля захисту різноманітності життя на Землі і привернення уваги до цієї проблеми.

За даними ООН, на планеті кожної години вимирає три види живих істот чи рослин. Представник Міжнародного союзу збереження природи Жан-Крістоф Віє каже Радіо Свобода, що на Землі настає серйозна криза вимирання, і час для протидії збігає.

«Нині темпи вимирання в тисячу разів вищі, ніж перед тим, як людина завоювала всю Землю. Отож маємо кризу вимирання. У всіх групах живих істот, які ми досліджували, багато видів перебувають під загрозою. Третина коралів, третина земноводних – жаб, саламандр, – 22 відсотки всіх ссавців у світі перебувають під загрозою. І це ще ми дослідили лише невеличку частинку біорізноманіття», – застерігає Жан-Крістоф Віє з Міжнародного союзу збереження природи.

Світ не поспішає рятувати різноманітність природи

За його словами, нині понад половина населення Землі живе в містах і навіть не пов’язує своє повсякденне життя з біорізноманіттям. А тим часом саме воно дає людям усі продукти харчування, питну воду, деревину, лікувальні рослини…

Конвенція ООН про біологічне різноманіття 2002 року ухвалила зобов’язання досягти «значного скорочення» темпів втрати цього різноманіття до 2010-го. За словами Жана-Крістофа Віє з Міжнародного союзу збереження природи, вже очевидно, що цього завдання виконати не вдасться через руйнування людиною довкілля, розширення сільського господарства, винищування лісів, надміру експлуатацію природних ресурсів і ще й кліматичні зміни на додачу.

Саміт на тему цієї Конвенції має відбутися в Токіо в жовтні цього року. Але, на думку фахівців, враховуючи провальні результати грудневої минулого року конференції про кліматичні зміни в Копенгаґені, важко очікувати на серйозні здобутки токійської конференції про біорізноманіття.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG