Доступність посилання

ТОП новини

Грузинська вокалістка Ніно Мачаїдзе завойовує світ


Ніно Мачаїдзе

Прага – Сьогодні в Празі на одній із головних сцен міста виступає Ніно Мачаїдзе – одна з найвідоміших оперних співачок світу. У супроводі Празького камерного оркестру і в переповненій залі Обецного, тобто Народного дому, лунають арії з опер італійських та французьких композиторів. Співачка зовні дуже нагадує відому американську кінозірку Анджеліну Джолі. Ця схожість призвела до того, що Ніно Мачаїдзе часто називають Анджеліною Джолі оперної сцени.

Нині грузинській співачці 27, вона розпочала співати рано, але справжній успіх прийшов кілька років тому.

В ексклюзивному інтерв’ю для Радіо Свобода Ніно Мачаїдзе розповіла: «Я співаю стільки, скільки себе пам’ятаю. У 8 років почала співати арії. В Грузії діти починають співати рано, на Заході прийнято це робити пізніше. У вісім років я вчилась співу в учителя у Тбілісі, потім була Тбіліська консерваторія. І навіть зараз, виступаючи по світу, я дотримуюсь традицій грузинської вокальної школи. Коли мені був 21 рік, я заспівала в Ла Скала і була прийнята, відтоді я залишаюсь у Мілані».

У 2008 році Ніно Мачаїдзе виграла престижний конкурс в австрійському Зальцбурзі. Тоді вона вперше заспівала з відомим тенористом Роланом Віллазоном в опері «Ромео і Джульєтта». Але поруч із радістю була і велика біда. Саме тоді в розпалі була російсько-грузинська війна.

«Я завжди повертаюсь до цього часу, – зазначає співачка. – Я була в Зальцбурзі й не могла перервати виступи. Але я стежила за новинами, розмовляла з моєю родиною і плакала, плакала. А собі говорила: «Ти повинна заспокоїтись, ти не смієш втрачати контроль». Я вагалась, чи мені їхати до Грузії, щоб бути разом із родиною, але це було б ще важче. Це був дуже тяжкий період у моєму житті».

Сьогодні Ніно Мачаїдзе виступає в Празі, де зібрала повнісіньку залу. І в чеській столиці, місті, яке їй дуже сподобалось, журналісти також звернули увагу на її схожість з відомою американською красунею Анджеліною Джолі. Ніно жартує, що це тільки комплімент для неї. Так само, як порівняння з прославленою оперною співачкою Анною Нетребко. Ні, заперечує грузинська сопраністка, вона хоче бути Ніно Мачаїдзе.
  • Зображення 16x9

    Оксана Пеленська

    Працюю в Українській редакції Радіо Свобода 25 років, також стільки само років займаюсь історією української еміграції в міжвоєнній Чехословаччині. Закінчила славістику у Львівському університеті імені Івана Франка (1970 рік, диплом з відзнакою), протягом 1986–1989 років навчалась в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського НАН України. У 1992 році – стипендія Гетті Фундації (Getty Foundation, USA). До 1992 року працювала вченим секретарем Львівської національної галереї мистецтв. Протягом 1993–1995 років – керівник канцелярії посольства України в Чеській Республіці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG