Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 16:26

За зловживання британського депутата розплачується також істеблішмент Північної Ірландії


Лондон – Викриття журналістським розслідуванням зловживань депутата британського парламенту Айріс Робінсон, яка водночас є депутатом Північно-ірландської асамблеї і дружиною голови автономного уряду Північної Ірландії, призвело на цьому тижні не лише до її відставки з обох представницьких органів, а й до відсторонення її чоловіка від обов'язків на час розслідування, а також до політичної кризи у Північній Ірландії.

Уряди Великої Британії та Ірландської Республіки сьогодні доклали всіх зусиль, щоб розрядити політичну кризу в Північній Ірландії, викликану шокуючим секс-скандалом та фінансовими зловживаннями Айріс Робінсон – дружини Першого міністра Північної Ірландії Пітера Робінсона, яка була депутатом британського парламенту від Демократичної ольстерської партії. Зокрема, міністр північно-ірландського уряду Шон Вудворд обговорював шляхи виходу із кризи з ірландським колегою Майклом Мартином після того, як політичний лідер провінції Пітер Робінсон залишив посаду на шість тижнів, щоб дати час на розслідування того, чи знав він про фінансові зловживання своєї дружини. За законом, якщо йому було про це відомо, він мусив це задекларувати.

Заяву про тимчасову відставку першого міністра зробила міністр підприємництва Арлін Фостер, яка очолюватиме уряд за відсутності Пітера Робінсона. Фостер зазначила: «Від імені першого міністра хочу дати виразно зрозуміти, що він цілковито відкидає звинувачення проти нього, яке містилося у передачі Бі-Бі-Сі «Spotlight», і в наступні дні намагатиметься очисти своє ім’я».

Рішення Робінсона викликало занепокоєння щодо можливого колапсу хиткої адміністрації провінції, в якій владу порівну ділять колишні вороги в цивільному конфлікті між протестантами і католиками.

Тяжка особиста розплата Айріс Робінсон

Скандал спалахнув, коли журналістське розслідування виявило, що два роки тому 60-річна Айріс Робінсон мала романтичний зв’язок із на той час 19-річним хлопцем. Для нього вона забезпечила з порушенням правил поведінки для публічних політиків дві позики на суму 50 тисяч фунтів для відкриття бізнесу. Пізніше пані Робінсон намагалася вчинити самогубство, і нині їй надають психіатричну допомогу. Журналісти твердять, що Пітер Робінсон знав про фінансові справи своєї дружини.

Демократична ольстерська партія вже вилучила Айріс Робінсон зі своїх лав і змусила її подати у відставку як із британського, так і з північно-ірландського законодавчих органів. Дострокова відставка означатиме, що Робінсон не одержить від британського парламенту допомоги у вигляді річної або піврічної зарплати, яка належить депутатам, що йдуть у відставку по закінченні парламентської каденції. Наступні парламентські вибори мають відбутися за кілька місяців, тож до виборів на місце, звільнене Айріс Робінсон, нікого не обиратимуть.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG