Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 18:18

Москва зацікавлена в чварах між колишніми «помаранчевими»? Що очікує українську економіку у 2010-му? (Огляд преси)


Київ – Чим ближче до виборів Президента, тим пильніша увага світу до подій в Україні. З думками деяких західних експертів та видань знайомить читачів газета «День». У публікації «Хто чия людина» зазначається, що Москва після Помаранчевої революції прагнула взяти реванш. Вона не лише вживала заходів для запобігання подібній революції у себе в країні, а й штовхала помаранчеву коаліцію до невдач. Журналісти переконані, що російські кроки виявилися вельми ефективними, надто ж у поєднанні з пожадливістю та недалекоглядністю українських політиків.

Більшість передвиборних програм кандидатів мають такі великі обсяги економічної політики, що наводить дописувача газети «Голос України» на думку, що це, радше, програми прем'єр-міністрів, ніж президентів. Автор статті нагадує, що передвиборні програми, відповідно до законодавчих норм, мають обмежений обсяг. Це, зазвичай, три-чотири сторінки. Скоріше, це політична декларація, ніж опис економічної, політичної стратегії кандидата. Водночас в програмах, які зареєстровані ЦВК, окремим напрямам державної політики присвячується, в ліпшому разі, два-три абзаци, а іноді буквально кілька речень. Тому, підсумовує дописувач, не слід переоцінювати саме передвиборні програми. Заголовок статті «Сезон обіцянок».

Українська економіка вже неодноразово демонструвала чудеса живучості. На часі новий етап випробувань. Як стверджує експерт газети «Україна молода», держава входить в період поглиблення кризи. «Україна увійшла у новий рік без будь-яких залишків коштів на казначейському рахунку, з величезним боргом, який уже перевищує 280 мільярдів гривень, із неприйнятим бюджетом, що не дає відповіді на потреби фінансування бюджетних секторів», – перелічує в інтерв’ю газеті негаразди екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник.

Сьогодні у Національному заповіднику «Софія Київська» відкривається дивовижна експозиція – мозаїчне панно Богоматері, викладене з 15 тисяч традиційних українських писанок. Як наголошує газета «Вечірній Київ», таке в історії незалежної України відбувається вперше, адже досі нікому не спадало на думку використовувати стародавній історико-культурний заповідник як простір для експозиції сучасного мистецтва.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG