Доступність посилання

ТОП новини
28 вересня 2020, Київ 02:57

Країни світу гарантують Гаїті допомогу


Президент США Барак Обама заявив, що Вашингтон надасть швидку та всебічну допомогу постраждалим від катастрофічного землетрусу на Гаїті:.

«Я віддав своїй адміністрації розпорядження – швидко, енергійно й скоординовано брати участь в порятунку життя людей. Жителі Гаїті можуть розраховувати на повну підтримку Сполучених Штатів у роботі з пошуку тих, хто залишився під завалами. Найближчими днями ми відправимо на Гаїті так необхідні зараз продовольство, воду і медикаменти», – зазначив Обама.

Точне число жертв землетрусу на Гаїті поки невідомо, але, за оцінками Міжнародного Червоного Хреста, могли загинути тисячі людей. У столиці країни Порт-о-Пренсі зруйнована велика частина будинків.

Ситуацію в Гаїті після катастрофічного землетрусу змалював Радіо Свобода представник посольства Гаїті у Франції Гаспар Фейтцнер: «Ситуація дуже складна. Більшість адміністративних будівель зруйновано. Число загиблих зростає з кожною годиною, хоча поки що в нас немає точних даних. Телефонний зв’язок працює погано. Співробітники нашого посольства, в тому числі і я, поки не змогли
зв’язатися з нашими сім’ями. Ми не знаємо, чи живі вони».

Повідомляють про численні жертви серед співробітників місії ООН і військовослужбовців міжнародного миротворчого контингенту.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун повідомив: «ООН направляє на місце катастрофи фахівців – для координації зусиль із надання допомоги. Крім того, ми негайно виділяємо 10 мільйонів доларів із Центрального фонду надзвичайних ситуацій».

Допомогу Гаїті пообіцяли також багато країн Євросоюзу та Латинської Америки.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG