Доступність посилання

ТОП новини

Країни світу гарантують Гаїті допомогу


Президент США Барак Обама заявив, що Вашингтон надасть швидку та всебічну допомогу постраждалим від катастрофічного землетрусу на Гаїті:.

«Я віддав своїй адміністрації розпорядження – швидко, енергійно й скоординовано брати участь в порятунку життя людей. Жителі Гаїті можуть розраховувати на повну підтримку Сполучених Штатів у роботі з пошуку тих, хто залишився під завалами. Найближчими днями ми відправимо на Гаїті так необхідні зараз продовольство, воду і медикаменти», – зазначив Обама.

Точне число жертв землетрусу на Гаїті поки невідомо, але, за оцінками Міжнародного Червоного Хреста, могли загинути тисячі людей. У столиці країни Порт-о-Пренсі зруйнована велика частина будинків.

Ситуацію в Гаїті після катастрофічного землетрусу змалював Радіо Свобода представник посольства Гаїті у Франції Гаспар Фейтцнер: «Ситуація дуже складна. Більшість адміністративних будівель зруйновано. Число загиблих зростає з кожною годиною, хоча поки що в нас немає точних даних. Телефонний зв’язок працює погано. Співробітники нашого посольства, в тому числі і я, поки не змогли
зв’язатися з нашими сім’ями. Ми не знаємо, чи живі вони».

Повідомляють про численні жертви серед співробітників місії ООН і військовослужбовців міжнародного миротворчого контингенту.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун повідомив: «ООН направляє на місце катастрофи фахівців – для координації зусиль із надання допомоги. Крім того, ми негайно виділяємо 10 мільйонів доларів із Центрального фонду надзвичайних ситуацій».

Допомогу Гаїті пообіцяли також багато країн Євросоюзу та Латинської Америки.
XS
SM
MD
LG