Доступність посилання

ТОП новини

Як голосуватимуть українці у США


Нью-Йорк

Нью-Йорк – У виборах Президента України візьмуть участь також громадяни України, що мешкають в інших країнах, зокрема – у Сполучених Штатах.

Українські громадяни голосуватимуть у США в чотирьох дипломатичних представництвах. Це консульства України у Нью-Йорку, Чикаго, Сан-Франциско, як також консульське відділення при посольстві України у Вашингтоні.

На жаль, ми не змогли дізнатися про підготовку до голосування у жодному з консульств, окрім Нью-Йорка. Зв’язатися з ними по телефону просто неможливо. Прес-аташе та секретарі не відповідають. Навіть чергові охоронці та телефонні оператори мовчать. Автоматичний відповідач відфутболює вас, примушуючи бігти по колу.

Щоправда, Сергій Погорельцев, генеральний консул у Нью-Йорку, пояснює, що в консульствах усі заклопотані вище голови. Але чому все ж таки я можу вільно додзвонитися до американського посольства у Києві, але не до українського – у Вашингтоні? Я запитав нью-йоркського консула – скільки нині буде виборців і попросив порівняти з попередніми президентськими виборами. Він сказав, що «до списку виборців (у самому Нью-Йорку) внесено понад 8 тисяч громадян України. Це дійсно рекордна кількість у порівнянні з минулими виборами (тоді було лише 4 тисячі)». Вибори, за словами консула, «відбудуться чітко, прозоро, з дотриманням вимог чинного законодавства».

Отож, у неділю на 49-у вулицю, що на розі 2-ої авеню у Мангаттані, де розташоване українське консульство, дістатися буде, ймовірно, складно. Зранку десятки автобусів привезуть виборців з близьких до Нью-Йорка штатів східного узбережжя Америки, де мешкає багато українців. Це насамперед Нью-Джерзі та Пенсільванія. Втім, прибудуть не всі.

Одностайності немає

Студент Тарас, якого я зустрів у Брукліні, на запитання, як він збирається голосувати, сказав: «Напевно, не буду голосувати, тому що не бачу кандидатів, за яких я міг би віддати свій голос».

За словами Тараса, у 2004-2005-му роках він підтримував Ющенка, але на даний момент, зазначив він, важко сказати, хто є меншим злом – Тимошенко чи Янукович. Він не певний, чи піде голосувати, сказав український студент.

На запитання, чи багатьох він знає друзів-земляків, чи просто знайомих у Нью-Йорку українських громадян, які налаштовані так само як Тарас – не голосувати через розчарування політичним життям – він сказав, що таких багато. «Я не знаю – чи то їхня справжня позиція, але у більшість із тих, з ким я говорив як тут, так і в Україні – всі приблизно такої думки», – додав студент.

На запитання, чи спостерігається апатія серед тих, хто має право і громадянський обов’язок у демократичному суспільстві – брати участь у виборах, Тарас відповів: «Я б сказав, що так, на жаль – так.... Можливо, дехто насправді так не думає, але із розмов виходить, що більшість висловлює саме таку думку».

Звичайно, є й інші настрої. Інакше, звідки тоді понад 8 тисяч зареєстрованих виборців у самому лише нью-йоркському консульстві? Ось думка Сергія, різнороба з нью-йоркського району Куїнс: «Ті, що нині висуваються на президента, нічого в Україні не зробили й не зроблять. Я голосуватиму за Яценюка. Хоч він також поки що недостойний (sic) бути президентом, але він бодай представник якоїсь молодої команди, і сам по собі молодий. Я думаю, що він не переможе, але якийсь внесок зробить і покаже людям, що треба оновлювати повністю той склад...».

Багато хто, наприклад, голосуватиме за Юлію Тимошенко. На відміну від Тараса, вони вважають цього кандидата «меншим злом».

Треба сказати, що єдиної думки щодо президентських кандидатів напередодні голосування немає й серед української діаспори, тобто американських громадян. Вони, до речі, теж певним чином беруть участь у президентських виборах, виконуючи офіційні функції спостерігачів.

Вибори у Нью-Йорку, завдяки різниці в часі, відбудуться на 7 годин пізніше, ніж у Києві.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG