Доступність посилання

ТОП новини

ЦВК: суд підтвердив законність рішення про голосування вдома


Вищий адміністративний суд залишив у силі постанову Центральної виборчої комісії, відповідно до якої виборцям для голосування за межами виборчої дільниці на президентських виборах не потрібно подавати документ, що підтверджує тимчасову втрату ними здатності пересуватися, а досить лише відповідної заяви. Про це повідомляє прес-служба ЦВК.

За даними комісії, суд ухвалив таке рішення 13 січня за апеляційною скаргою довіреної особи Юлії Тимошенко Андрія Портнова.

«Колегія суддів дійшла висновку, що чинне законодавство України не встановлює вимог щодо подання виборцем будь-яких додаткових документів до заяви про голосування за місцем перебування. Зазначення конкретного документа, яким підтверджується неможливість виборця самостійно пересуватися, є звуженням кола осіб, які мають підстави для голосування поза межами приміщення для голосування, і позбавляє значну частину таких виборців можливості реалізувати своє виборче право», – мовиться в повідомленні ЦВК.

10 січня кандидат у Президенти, прем’єр Юлія Тимошенко оскаржила у Вищому адмінсуді рішення Київського апеляційного адмінсуду про законність дозволу ЦВК голосувати вдома за заявою про втрату здатності пересуватися.

Раніше фракція БЮТ ініціювала позачергове засідання парламенту для розгляду цього питання. БЮТ заявляє, що рішення Центральної виборчої комісії про порядок голосування вдома суперечить демократичним нормам проведення виборів.

Проте фракція Партії регіонів випередила опонентів і першою внесла пропозицію скликати позачергове засідання з іншим порядком денним.
XS
SM
MD
LG