Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 19:41

Президент не допоміг – команда Тимошенко бере під контроль «Кримську світлицю»


Сімферополь – Уряд призначив нового головного редактора газети «Кримська світлиця». Від учорашнього вечора – це лідер кримської організації Народного руху України. У середу високопосадовці Міністерства культури і туризму України представили трудовому колективу видання нового керівника. Втім, ця єдина в Криму україномовна газета і далі не виходить.

Незадовго до нового року Мінкультури звільнило головного редактора «Кримської світлиці» Віктора Качулу, заблокувало поширення першого (вже віддрукованого) числа газети і не дозволило друк другого. У вівторок на зустрічі з регіональними журналістами Президент України Віктор Ющенко заявив, що врятує «Кримську світлицю» і доручив міністру культури Василю Вовкуну у дводенний термін розібратися із ситуацією.

Наскільки стало відомо Радіо Свобода із джерел в Представництві Президента України в Криму, якихось формальних дій чи заходів Секретаріат глави держави, попри публічне доручення Віктора Ющенка, не вживав. Натомість, реакція Мінкультури була майже миттєвою – вже наступного дня до Сімферополя літаком прилетіли чотири високопосадовці, серед яких – заступник міністра Микола Яковина, шеф-редактор державного видавництва Анатолій Сєриков і його директор Віталій Сатаренко. У Сімферополі до них приєднався місцевий підприємець Юрій Колесников, який, як очікується, фінансуватиме «Кримську світлицю» на час президентських виборів.

Київські гості привезли наказ, завізований міністром Вовкуном, про призначення новим редактором газети Леоніда Пилунського. Попередній редактор Віктор Качула відмовився передавати майно редакції і свій кабінет, тож нове керівництво змінило замки на дверях редакції. Частина журналістів підтримали Віктора Качулу і написали заяви про звільнення, серед них – редактор дитячого додатку «Джерельце», заслужений журналіст України Данило Кононенко і відповідальний секретар газети Володимир Совик.

Конфлікт не вичерпано

Леоніду Пилунському – 62 роки. У 90-ті роки він був відомим російськомовним радіожурналістом, який об’єктивно висвітлював непрості політичні події на півострові. Спершу вів радіопрограми для моряків, потім створив першу в Криму інтерактивну програму «Радіо Сірєнєвий Айсберг». Потім, познайомившись із Вячеславом Чорноволом, пішов у політику, став депутатом. До виходу на пенсію працював у виконавчій владі.

В інтерв’ю Радіо Свобода він сказав, що має намір повернути «Кримській світлиці» «справжнє обличчя», зробити її «сучасною і живою», підняти наклад до 10 тисяч примірників і відкрити корпункти в усіх найбільших містах півострова. Вихід нового числа «Світлиці» Леонід Пилунський обіцяє вже наступного тижня.

Разом з тим, Віктор Качула не збирається здаватися і готується до суду, куди подав позов. Він каже, що усе ще сподівається, хоч і мало, на Президента Ющенка, більше – на позицію кримської громадськості. Сьогодні, до речі, низка громадсько-політичних лідерів Криму знову закликала владу припинити руйнування «Кримської світлиці».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG