Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 10:23

Мін’юст підтримує Пасенюка на чолі ВАСУ через «безперервність влади»


Міністерство юстиції оголосило в п’ятницю, що вважає легітимним виконувачем обов’язків голови Вищого адміністративного суду України його колишнього голову Олександра Пасенюка.

Як мовиться в повідомленні міністерства, в той час як порядок призначення суддів на адміністративні посади залишається законодавчо не врегульованим, треба дотримуватися принципу безперервності влади, за яким Пасенюк має виконувати керівні повноваження й після закінчення свого терміну аж доти, доки не буде призначено нового голову в порядку, який визначить закон.

Останнім часом тягнеться суперечка навколо керівництва Вищого адмінсуду, який є нині судовим органом оскарження справ, пов’язаних із результатами виборів.

Наприкінці грудня президія Вищого адмінсуду, а потім і Конференція суддів адміністративних судів поклали виконання обов’язків голови суду на колишнього голову цього суду Олександра Пасенюка, термін повноважень якого на цій посаді закінчився 21 грудня.

Пізніше Рада суддів скасувала ці рішення і визнала законними дії Миколи Сіроша, який призначив себе виконувачем обов’язків голови цього суду на підставі пункту законодавства, що керівництво Судом за відсутності голови перебирає його перший заступник.

Відтак Президія ВАСУ скасувала розпорядження Сіроша й підтримала Пасенюка.

І апарат цього Суду, і Міністерство юстиції вважають саме його законним керівником ВАСУ.

Натомість у Верховному Суді України визнають легітимність Сіроша.

Тим часом нині чинне законодавство в Україні взагалі не визначає, яка інституція вповноважена призначати суддів на такі адміністративні посади, як голова ВАСУ.

Останніми днями відбувся й обмін заявами між обома претендентами на виконання обов’язків голови Вищого адміністративного суду щодо гербової печатки цього Суду.

Сірош через офіційну газету «Урядовий кур’єр» оголосив печатку Суду «втраченою» й недійсною, і для нього виготовили нову. По тому Пасенюк, у якого лишилася стара печатка, в тій же газеті повідомив, що вона не втрачена й таким чином далі дійсна.
XS
SM
MD
LG