Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 08:58

У Закарпатті вибори почалися вчасно, всі дільниці відкриті


У найзахіднішій області України вибори почалися вчасно. Про це звітують голови всіх шістьох ТВО, створених у Закарпатській області, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Наразі на всіх дільницях перевірили телефонний зв’язок, вже отримали списки тих громадян, які голосуватимуть вдома.

У той же час у Закарпатті так і залишилося відкритим питання про голосування тих закарпатців, які не володіють ані російською, ані українською мовами або взагалі є неписьменними.

У першу чергу, як повідомляє соціолог, директор Карпатського центру полінгових досліджень Федір Шандор, йдеться про ромську нацменшину, представників якої в Закарпатті нараховується близько 50 тисяч. Також проблеми в цьому плані з угорцями і румунами, серед них досить велика частина насилу розмовляють українською, але читати цією мовою не вміють. На окремих виборчих дільницях, як стверджує Шандор, кількість таких осіб сягає 70 %.

Крім того, як відзначає соціолог, в Закарпатті багато послідовників нових релігійних течій, яким віра забороняє брати участь в суспільному житті, у тому числі у виборах. Від загального числа виборців таких громадян в регіоні налічується близько 7 %.

Recommended

XS
SM
MD
LG