Доступність посилання

ТОП новини

У Калуші на Прикарпатті проводять референдум про екологічну ситуацію в місті


Одночасно з президентськими виборами у Калуші відбувається місцевий референдум про надання місту статусу зони надзвичайної екологічної ситуації, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Після неодноразових звернень до Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств, відомств, Верховної Ради України, РНБО, обласної державної адміністрації, на думку калушан, не були вжиті конкретні заходи щодо розв’язання екологічних проблем, тому було ухвалене рішення міської ради про проведення референдуму.

Ініціатором цього став міський голова Калуша Ігор Насалик.

Місцевий референдум проходить окремо від президентських виборів. Для цього утворені окремі виборчі комісії, урни для голосування теж окремі. Калушани після того, як проголосують на виборах глави держави, можуть тут же в іншій комісії взяти бюлетень і проголосувати на місцевому референдумі.

Референдум вважатиметься таким, що відбувся, якщо у ньому візьмуть учаcть не менше ніж половина виборців міста або 25,1 тисяч калушан.

Якщо результати будуть позитивними, їх затвердить міська рада і подасть пакет необхідних документів Президенту для підготовки указу про надання Калушу статусу зони екологічного лиха. Після цього може бути ухвалена відповідна урядова програма і виділені кошти. Необхідно близько 3,5 мільярдів гривень.

Основні екологічні проблеми Калуша пов’язані з наслідками калійного виробництва – переповнення хімічними відходами хвостосховищ, Домбровського кар’єру і загроза засолення ґрунтів та потрапляння їх у ріки басейну Лімниці і Дністра, загроза провалів підземних порожнин на місці відпрацьованих шахт. Невирішеним залишається і питання полігону токсичних відходів.
XS
SM
MD
LG