Доступність посилання

ТОП новини

Пірати звільнили танкер з двома українцями на борту


Пірати звільнили судно Maran Centaurus із двома громадянами України в складі екіпажу. Про це повідомляє прес-служба Президента України.

За словами заступника голови Секретаріату Президента Андрія Гончарука, якого цитує прес-служба, громадяни були звільнені внаслідок операції, що здійснювалася «під особистим керівництвом глави держави Службою зовнішньої розвідки України у взаємодії з відповідними органами державної влади України та іноземними партнерами».

Про які органи держвлади та іноземних партнерів йдеться, у повідомленні не сказано.

За даними Секретаріату, 17 січня після попередньої ідентифікації всіх членів екіпажу судна піратам передали викуп. Вони перерахували гроші й о 7:05 понеділка, 18 січня, покинули судно.

Після проведення регламентних робіт з поновлення роботи суднових механізмів судно почало рух у порт Дурбан (ПАР). Його супроводжує корабель Військово-морських сил Греції. Всі члени екіпажу перебувають на борту. Їхній фізичний і моральний стан задовільний, повідомляє представник Секретаріату Президента.

Пірати захопили судно Maran Centaurus в Індійському океані біля берегів Сомалі 29 листопада минулого року. Танкер під прапором Греції виконував рейс за маршрутом Перська Затока – Мексиканська затока, США, з вантажем 200-250 000 тонн нафти. На борту судна перебували 28 моряків, з яких двоє – громадяни України.
XS
SM
MD
LG