Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 21:46

Посол Чехії в Україні Ярослав Башта завершує свою роботу в Україні


Міністерство закордонних справ Чеської Республіки підтвердило, що посол Чехії Ярослав Башта закінчує свою роботу в Україні й готується до повернення на батьківщину. Дата закінчення місії вказана не була.

Причиною повернення чеське МЗС назвало стан здоров’я посла, з аферою щодо незаконного шляху отримання віз в генеральному консульстві у Львові від’їзд посла з України міністерство не пов’язує.

Минулого року в жовтні в чеських та українських ЗМІ була оприлюднена інформація про те, що українські громадяни в генеральному консульстві Чехії у Львові для призначення черги були змушені телефонувати в «кол-центр» і за це сплачували приватній чеській фірмі 20 доларів США. Йшлося також про те, що чеський посол про цей грошовий збір був поінформований.

Посол Ярослав Башта свою причетність до фінансових зловживань заперечує, так само, як і те, що саме львівська афера є причиною його від’їзду з України.

Ярослава Башта – чеський політик і дипломат, у 2000-2005 роках працював послом Чеської Республіки в Росії, від 2007 року – посол в Україні.

Recommended

XS
SM
MD
LG