Доступність посилання

ТОП новини

Батьки вбитої журналістки Бабурової закликають російську владу викорінити фашизм


Анастасія Бабурова і Станіслав Маркелов

Прага –19 січня минає рік відтоді як у Москві скоїли напад на відомого адвоката Станіслава Маркелова і журналістку Анастасію Бабурову. Маркелов загинув від пострілів на місці, а Бабурова невдовзі померла у лікарні. У вбивстві підозрюють двох молодих людей, які могли мати причетність до неонацистського угруповання. Але рідні загиблої журналістки вважають, що відповідальність за злочин також несе російська влада, яка, на їхню думку, не дає належну відсіч радикалам.

Станіслав Маркелов був відомий у Росії тим, що вів цілу низку «гучних» справ. Зокрема, на момент загибелі він був адвокатом родини чеченської дівчини Ельзи Кунґаєвої, яку вбив російський офіцер, полковник Юрій Буданов.Маркелов ішов із прес-конференції, присвяченої цій справі, – за кілька днів до того Буданова достроково звільнили з ув’язнення. Позаштатна журналістка російської «Нової газети», двадцятип’ятирічна Анастасія Бабурова була поруч із Маркеловим під час нападу.

Дівчина народилася і тривалий час жила у Севастополі. Там закінчила школу і вступила до вишу. Звідти і переїхала до російської столиці, де вчилася у Московському державному університеті і була активісткою антинацистських молодіжних організацій.

Спершу батьки Анастасії Бабурової думали, що смерть їхньої дочки була випадковістю через те, що вона опинилася поруч з відомою людиною. Але тепер, проаналізувавши її діяльність, говорять Радіо Свобода, що це було політичне вбивство.

13 січня минулого року Анастасія написала батькам прощального листа, просячи її просто любити. Тоді вони не зрозуміли, про що йдеться. Перед Новим роком дівчина також кілька разів змінювала номер мобільного телефону, як тепер припускають батьки, через погрози.

«Ідеологія фашизму в Росії знизу до самої гори»

Едуард і Лариса Бабурови закликають російську владу на офіційному рівні визнати проблему фашизму: «У нас уже таке враження, що цей процес не керований, що (російська) влада нічого не може зробити. Ця ідеологія фашизму і нацизму проросла знизу до самої гори».

«141 фашистське угруповання і півмільйона фашистів. Відкриваю «Слов’янський союз» – на сайті свастика, відкриваю «Російський образ» – там також хрест намальований. Можливо, Росії якось і треба піднімати свій авторитет, але не таким же чином, щоб убивати людей», – кажуть батьки журналістки.

У листопаді 2009 року в Росії були заарештовані двоє підозрюваних у вбивстві Станіслава Маркелова і Анастасії Бабурової. Спершу один із них зізнався у злочині, але в грудні від показів відмовився.

Увечері 19 січня російські правозахисники збираються провести у Москві акцію пам’яті загиблих адвоката і журналістки. Мета акції – не лише віддати шану померлим, але також виступити проти проявів расизму і міжнаціональної ворожнечі у Росії.
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG