Доступність посилання

ТОП новини

Найбільша британська опозиційна партія перед виборами обіцяє зробити вчительський фах «елітним»


Дейвид Камрон, провідник опозиційної Консервативної партії Британії

Лондон – Опозиційна британська Консервативна партія пообіцяла, що за її урядування вчительська професія стане елітною. Досягти цього дозволить підвищення якості підготовки випускників університетів, що мають намір стати вчителями, зазначають консерватори.

Дейвид Камрон – провідник опозиційної Консервативної партії (торі), що за опитуваннями громадської думки, має прийти до влади після парламентських виборів, які, як широко прогнозується, відбудуться 6 травня, сказав, що його уряд не даватиме фінансової допомоги на проходження курсу підготовки вчителів тим випускникам університетів, які не отримали університетського диплому щонайменше другого ступеня. І навпаки – студенти, що в університеті матимуть найвищі оцінки з математики та точних наук, зможуть розраховувати на покриття державою банківських позик, які британські студенти беруть за спеціальною урядовою програмою на оплату студій.

У Британії університети не готують шкільних учителів. Для того, аби стати вчителем, треба по завершенні університету пройти ще спеціальний курс підготовки вчителів. Консервативна партія каже, що планує набирати до вчительського фаху і людей з університетською освітою, котрі вже працюють в інших професіях.

Однак, панівна нині Лейбористська партія каже, що ці плани торі являють собою не що інше, як повторення старої політики.

Обидві основні партії борються за голоси британського середнього класу перед наступними загальними парламентськими виборами. Зокрема, лейбористи оголосили, що прагнутимуть заохочувати університети та найпрестижніші професії до приваблення людей із соціально бідніших верств. Ці плани включають створення комісії, що вивчатиме питання мобільності соціальних верств.

Обіцяють матеріальні стимулювати

А лідер консерваторів Дейвид Камрон у своїй промові наголосив на важливості збільшення кількості вчителів найвищого рівня у школах. Це означатиме підвищення вимог для вступу на курс учителів, а також запровадження нової схеми під назвою «А тепер навчи інших», яка заохочує людей, що досягли успіхів у інших професіях, переходити до освітньої ділянки.

Для того, аби вирішити проблему нестачі вчителів математики та точних наук, консерватори обіцяють компенсувати банківські позики на навчання в університетах кращим студентам із цих дисциплін у найкращих університетах. Водночас буде скасовано фінансову допомогу на проходження курсу вчителів студентам, що в університеті одержали погані випускні оцінки.

«Ми покладемо край нинішній системі, за якої люди з дипломом третього ступеня можуть одержати гроші платників податків, щоб по закінченні вступити на курси вчителів. За нашими планами, якщо ви хочете стати вчителем і одержати на це фінансову підтримку, потрібний диплом другого ступеня і краще», – зазначає Дейвид Камрон.

Але фахівці зауважують, що в Англії кандидатів на учителів із дипломами третього ступеня і нижче лише 6 відсотків, тож фінансово ці плани не будуть дуже ефективними.

Промовляючи перед учителями, Камрон наголосив, що зробить учителювання «новою шляхетною професією». Він виокремив освітні системи Фінляндії, Сінгапуру та Південної Кореї, в яких свідомо вчительська професія пропагується як престижна.

Але лейбористи кажуть, що вчительська професія за їхнього правління з 1997 року вже перетворилася на одну з найпрестижніших для випускників університетів, і в принципі, вони мають рацію. Шкільні вчителі у Британії мають заробітну платню вищу за пересічну по країні, і це підвищення сталося за період перебування Лейбористської партії при владі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG