Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 11:26

Чи вдасться лише фотовиставками побороти стереотипи українців щодо НАТО?


Ужгород – Документальну фотовиставку «НАТО: місія заради свободи та демократії» відкрили в Ужгороді, у приміщенні обласної державної адміністрації. Організатори кажуть, світлинами та спеціально підібраними текстами намагатимуться переконати закарпатців у тому, що Північноатлантичний альянс – це не лише військовий блок. Адже саме такий стереотип панує в Закарпатті. Більше того, в регіоні найменший відсоток громадян, порівняно з іншими областями, які висловлюються за вступ України до НАТО.

Закарпатці про НАТО знають мало і переважно те, що це військове формування. Саме тому й не хочуть, аби Україна приєдналася до блоку.

Фахівці пояснюють причину такого небажання – область переважно сільська, доросле й свідоме населення практично все на заробітках, тому реальними справами НАТО тут ніхто й не цікавиться. Усі асоціації з цим блоком поєднуються з участю у військових операціях, і це є чи не основним чинником, що формує думку громадськості. Принаймні так вважає більшість пересічних закарпатців:

Два роки тому Фонд «Демократичні ініціативи» презентував в Ужгороді опитування, яке засвідчило – всього 10 відсотків закарпатців хочуть приєднання держави до Північноатлантичного альянсу. На той час це був найменший показник з-поміж усіх областей України. Проте він не змінився й досі. Основна причина цього – необізнаність, каже керівник Карпатського центру соціологічних досліджень Федір Шандор.

«На сьогодні закарпатці знають, що НАТО – це «недобра річ», вона пов’язана з війнами в Іраку, Африці тощо, пов’язана з «холодною війною». Крім того, Україна входила до складу Радянського Союзу, й маємо ще інформацію Варшавського договору, який нині вже не існує», – зауважує пан Шандор.

«В Україні питання НАТО дуже заполітизоване»

Виставку про НАТО відкрили в Ужгороді за сприяння українського уряду. На світлинах – основні моменти діяльності блоку, причому в основному більше розповідається про миротворчі місії.

Начальник управління інформації і зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА Віктор Дрогальчук зазначає: «На жаль, у нас в Україні питання НАТО дуже заполітизоване, і від виборів до виборів його підіймають на щит ті чи інші політичні сили. Через те, якщо враховувати скільки у нас прихильників та скільки противників НАТО, то воно йде якось хвилеподібно: то менше, то більше, згідно з різними соціологічними дослідженнями»

Чиновники кажуть, за останніми дослідженнями, в 2009 році вперше за роки незалежності України кількість противників НАТО менша 50 відсотків. Це багатьох тішить, але водночас чимало експертів наголошують, що слід активніше розповідати про діяльність блоку. Бо однією фотовиставкою на рік, принаймні в тому ж таки Закарпатті, зламати стереотипи – нереально.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG