Доступність посилання

ТОП новини
18 Квітень 2019, Київ 17:42

Перемога 7 лютого в Україні може стати пірровою для переможця (світова преса)


Прага – Світові експерти продовжують висловлювати в пресі свої занепокоєння у прогнозах щодо ймовірних результатів президентських виборів в Україні та з приводу варіантів розвитку економічної і політичної ситуації в українській державі. Аналітики також вважають, що головною причиною реанімації позицій сумнівних, у кримінально-правовому плані, політичних сил в Україні став розкол серед помаранчевих політиків. Багатьох насторожують заяви чинного Президента України і його оточення з приводу можливих варіантів розвитку ситуації в державі. Деякі оглядачі вважають, що другий тур стане своєрідним запізнілим референдумом з приводу спадщини Помаранчевої революції в Україні.

Так, однойменне видання впливової американської Ради із зовнішньої політики – «Кансел Он Форін Рілейшенз» – оприлюднило аналітичний матеріал свого експерта із російських проблем Джефрі Манкофа, який вважає, що перший тур президентських виборів в Україні був своєрідним референдумом щодо Помаранчевої революції, котра скінчилася після поразки Президента Ющенка. Автор аналізу зазначає: «Нинішня реакція більшості українців на ті обіцянки кращого життя, що покликали їх на цю революції і які не були виконані, виявилася негативною». Хоча на нинішніх виборах, як зауважує Манкоф, дійові особи одні й ті ж самі, що у 2004 році, все ж основне питання тут про шляхи збалансування стосунків Києва з Москвою, що є своєрідним відступом демократії в Україні. Також наголошено, що якщо зовнішньополітична програма Віктора Януковича перед другим туром президентських виборів 7 лютого більш-менш зрозуміла, то Тимошенко нині, на відміну від свого попереднього націоналістичного баламутства, у свої зовнішньополітичних заявах виглядає дещо приглушеною. Хоча Манкоф не виключає, що своєрідне розмахування Юлією Тимошенко, перед другим туром виборів, прапором «лібералізації та вестернизації» (навіть при прагматичних відносинах із Кремлем) дасть їй необхідні для перемоги дивіденди. Американський експерт також вважає, що головним для українців є нині уникнення фінансової та економічної катастрофи держави. І якщо цього вдасться досягнути шляхом поладнання з Росією за рахунок стосунків із Заходом, то це справа самої України. На Заході ж мають лише дбати про прозорість політичних процесів і самого вибору українців 7 лютого та визнання цих виборів обома сторонами. Джефрі Манкоф також наголошує, що «після виборів головним буде питання про здатність нового Президента врятувати економічну ситуацію та ліквідувати політичний рейвах у державі. До чого, на жаль, не надихає жоден із двох кандидатів», – зауважує автор статті у часописі «Кансел Он Форін Рілейшенз». Виграшем для України, на думку американського експерта, буде не те, що вона відвернеться від Заходу і піде до Росії, а те, що вона все врегулює у себе вдома для власного ж народу.

Впливова «Файненшел Таймз» зауважує, що один із кандидатів, котрий фінішував після першого туру президентських виборів в Україні третім, а це Сергій Тігіпко, поки що відмовляється підтримувати когось із двох фіналістів, незважаючи на пропозиції, зокрема, з боку Тимошенко, обійняти після виборів посаду Прем’єр-міністра.

Російська «Нєзавісімая газета» наголошує, що Україні, котра розпочала 2010 рік без бюджету і вручну ділить гроші, загрожує економічний крах. Ця проблема, на думку московського видання, буде найбільшим головним болем нового Президента. Більше того, як інформує «Нєзавісімая газета», до Києва незабаром прибуде спеціальна технічна місія МВФ для врегулювання справи з проблемою бюджету. Експерти, яких цитує видання, вважають, що Україні, для порятунку від дефолту, необхідно було б діяти негайно, не чекаючи віддалених грошей МВФ і покладатися у цьому на сусідню Росію, яка формує українське ціноутворення через свій газ. Ситуація, яка склалася, наголошує «Нєзавісімая газета», змусить чи Януковича, чи Тимошенко, у разі перемоги 7 лютого, бути більш поступливими у переговорах із Росією.

Інше московське видання – «Комерсант» – звертає увагу на дистанціювання Сергія Тігіпка, Арсенія Яценюка та особливо Віктора Ющенка, від двох фіналістів нинішніх виборів. Газета натякає на серйозні політичні труднощі після виборів, можливість судових позовів та неминучість парламентських виборів. Тут навіть цитуються політики з табору чинного Президента, які сподіваються на продовження перебування Віктора Ющенка при владі ще невизначений термін.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG