Доступність посилання

ТОП новини
24 Січень 2019, Київ 08:45

Держсекретар США критикує цензуру в інтернеті


Гілларі Клінтон виступила з критикою Китаю та інших держав, які обмежують доступ до інтернету та перешкоджають вільному обмінові інформацією.

«Деякі країни звели електронні бар’єри, які не дають їхнім громадянам доступу до окремих частин всесвітньої мережі. Вони вичистили слова, імена і фрази з результатів пошуку в інтернеті. Вони порушили право на приватне життя громадян, які роблять ненасильницькі політичні заяви. Такі дії суперечать Всесвітній декларації прав людини, яка каже, що кожна людина має право шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів», – заявила державний секретар США.

Виступаючи з великою промовою про стратегію Сполучених Штатів на захист свободи інтернету, яка транслювалася наживо на сайті Держдепартаменту, голова зовнішньополітичного відомства США звернула особливу увагу на Китай, Узбекистан і Туніс, які минулого року посилили цензурування інтернету.

Із іншого боку, сказала вона, технологіями інтернету користуються й терористи для поширення ненависті і тоталітарні держави для придушення дисидентів.

«Самі по собі нові технології не стають ні на чий бік у боротьбі за свободу і поступ. Але Сполучені Штати стають. Ми виступаємо за спільний єдиний інтернет, у якому все людство мало б однаковий доступ до знань та ідей. І ми усвідомлюємо, що інформаційна інфраструктура всього світу стане такою, якою ми та інші її зробимо», – сказала Клінтон.

За її словами, наступного місяця вона скличе нараду на тему свободи інтернету за участі компаній, які надають інтернет-послуги.
XS
SM
MD
LG